اپلیکیشن ترک اعتیاد رها

اپلیکیشن ترک اعتیاد رها

ترک اعتیاد و رهایی از آن کاری سخت است و به یک اراده و عزم قوی نیاز است. بعد از گرفتن تصمیم، شما با علائم ترک اعتیاد دست و پنجه نرم می‌کنید و همزمان مشتاقید تا زندگی جدیدی را آغاز کنید. بازگشت به زندگی عادی و کاری خود نیازمند برنامه ریزی و تلاش است.

 • آرام و صبور باشید

بسیاری از افرادی که درگیر ترک اعتیاد هستند خیلی زود می خواهند نتیجه بگیرند و بسیار عجول هستند. شما در ابتدای ترک اعتیاد بسیار پر انرژی و با نشاط می شوید اما حواستان باشد که قدم‌هایی برندارید که نتوانید آن را مدیریت کنید و باعث شود این روند برای شما یکنواخت شود. سعی کنید به خوبی از اوقات فراغت خود استفاده کنید.

 • روابط خود را ترمیم کنید

زمانی که شما درگیر اعتیاد بودید ممکن است اطرافیانتان را آزرده خاطر کرده باشید و با کارهایتان آن‌ها را از خود دور کرده باشید. شما در قبال اطرافیانتان مسئولید و نباید در دوره ترک اعتیاد فقط به فکر خود باشید و بدانید اطرافیانتان نیز از درمان شما خشنودند.

 • مشکلات خود را مطرح کنید

ممکن است شما زمان زیادی درگیر اعتیاد بوده باشد و بعد از درمان، انتظارات افراد از شما تغییر کند و رفتارشان نیز مانند سابق نباشد. بهترین راه حل در این مواقع صحبت کردن با آن‌ها و مطرح کردن نیازهای خود است. آن‌ها از این که شما در حال بهبود هستید خوشحال می‌شوند و به آن‌ها نیز به صحبت کردن با شما نیاز دارند.

 • عادت‌های بد خود را ترک کنید

یکی از عادت‌های مضر در زمان اعتیاد، دوستان غیرسالم شما می‌باشند و شاید آن‌ها از بهبود یافتن شما خوشحال شوند اما واقعیت این است که نمی‌توانند شما را در این راه کمک کنند و کاملا روابط خود را با آن‌ها قطع کنید. دوستان سلم می‌توانند بهترین انگیزه برای شما در ادامه‌ی راه باشند.

 • این مدت را با ورزش و سرگرمی سپری کنید

سعی کنید در این مدت از اوقات فراغتی که برای خود در نظر گرفته اید به بهترین شکل استفاده کنید. مواد مخدر و مشروبات الکلی بدن شما را ضعیف می کند. سعی کنید با انجام حرکات ساده بدن خود را به حالت عادی بازگردانید و خودتان را درگیر این کار کنید.

سوار شدن بر امواج وسوسه

وقتی به ترک اعتیاد فکر می‌کنید چه چیزهایی به ذهنتان میاید؟ اگر شما هم همانند غالب مردم به اعتیاد نگاه کنید احتمالا با شنیدن کلمه ترک، لحظات عذاب آور ترک اعتیاد به ذهنتان می آید. لحظاتی پر از اضطراب و استرس، لحظات بی خوابی و بی حوصلگی که غالبا با ترک هر اعتیاد به سراغ افراد میایند. به گفته‌ی محمد امین سرایی امروزه روانشناسان روش‌های جدیدتری برای مقابله با اعتیاد را به ما نشان می‌دهند که به ما کمک می‌کند راحت‌تر انواع اعتیاد، از جمله اعتیاد به پرخوری و یا مواد مخدر را ترک کنیم. برای مثال امروزه یکی از جدیدترین روش‌های ترک اعتیاد به نام موج سواری بر امیال (Urge surfing) به ما کمک می‌کند تا به جای دیدن اعتیاد به عنوان یک دشمن قوی که باید با تمام قدرت در مقابل آن بایستیم و با تمام توان به مقابله با آن بپردازیم، اعتیاد را به شکل پدیده‌ای ببینیم که با کمی زیرکی و هوشیاری می‌توان از آن خلاص شد. پیروان این نظریه معتقدند اعتیاد به شکلی اشتباه به ما نشان داده می‌شود، آنها استعاره جالبی دارند که به ما کمک می‌کند مفهوم اعتیاد را از نظر این دانشمندان بهتر درک کنیم. به نظر این افراد ترک اعتیاد را می‌توان به شکل مقابله با موج‌های دریا در نظر گرفت که در این استعاره موج‌ها نقش میل به مصرف یا وسوسه مصرف را دارند. در اکثر رویکردهای قدیمی برای ترک اعتیاد به شما آموزش داده می‌شود تا در مقابل امواج بی پایان وسوسه‌ها بایستید، برای این کار به شما انواع تکنیک های خودکنترلی آموزش داده می‌شود تا از طریق این تکنیک‌ها تسلطتان را بر خود بیشتر کنید و با عزمی راسخ در مقابل امواج وسوسه بایستید.

مدل موج سواری

اما از نظر پیروان رویکردهای ذهن آگاهی که به تازگی در جهان مطرح می‌شوند این روش، روش خیلی مناسبی برای ترک اعتیاد نیست. روانشناسان که به تازگی مدل موج سواری بر میان را پیشنهاد کرده‌اند روش مناسبتری را برای ترک اعتیاد پیشنهاد می‌کنند، آنها اعتقاد دارند می‌توان به جای آموزش افراد برای ایستادن در مقابل امواج وسوسه، به آنها کمک کرد تا بر امواج وسوسه موج سواری کنند، به شکلی دقیق‌تر می توان به آنها آموزش داد تا به جای مبارزه با افکار خود افکار مربوط به اعتیاد را بپذیرند و با آنها کنار بیایند و از آنها با موفقیت عبور کنند. ممکن است در ابتدا این روش کمی عجیب به نظر برسد و تا وقتی آن را امتحان نکرده باشید درک آن کمی مشکل باشد اما تحقیقات مختلف نشان داده اند که این روش به افراد کمک می‌کند تا اعتیاد خود را به راحتی و با زحمتی کمتر ترک کنند. این روش می تواند به شکل قابل ملاحظه ای اضطراب ها و بی قراری های همراه با ترک اعتیاد را کاهش دهد و به ما کمک کند تصویری مثبت تر از ترک اعتیاد در ذهن بسپاریم.

وقتی ذهن ما دشمن ما می شود

شاید همه شما تجربه‌اش کرده باشید زمان هایی که انگار ذهن ما با تمام قدرت در مقابل ما می‌ایستد و همه افکار منفی دنیا را در ذهن ما سرازیر می‌کند. افکاری مثل این که من هرگز نمی‌توانم در هدفی که دارم موفق شوم یا من هرگز نمی‌توانم به چیزی که می‌خواهم برسم، من قطعاً شکست خواهم خورد. در چنین لحظاتی کاملا طبیعی است که افراد به بررسی افکار خود بپردازند و به طور جدی به این فکر کنند که چرا برای مثال شکست خواهند خورد، اما سوال بسیار مهم این است که آیا افراد می‌توانند پاسخ مناسب به این پرسش ها را پیدا کنند؟ طبیعتا یکی از کارهای متخصصین روانشناسی این است که به افراد کمک کنند با پیدا کردن پاسخ‌های منطقی و کاربردی بر افکار منفی خود غلبه کنند. اما برای کسی که این تخصص‌ را نداشته باشد، غلبه بر افکار منفی به تنهایی، می تواند کاری بسیار بسیار سخت باشد و تلاش برای جنگ با این افکار منفی باعث شود که افراد خود را در شرایطی بدتر قرار دهند. چراکه مبارزه با افکار منفی گاهی به شکل یک وسواس در می‌آید و افراد با فکر کردن دائم به افکار منفی، آنها را تشدید می کنند و حال خود را بد و بدتر می‌کنند. برای همین لازم است همیشه به خاطر داشته باشید که گاهی بهترین راه برای مقابله با افکار منفی نزدیک شدن به افکار مثبت است، گاهی وقت ها بهتر است به جای جنگ با خود برای پیدا کردن راه حلی مناسب برای خلاصی از افکار منفی، برای خودمان چای بریزیم چند دقیقه ای استراحت کنیم و به کاری که دوست داریم بپردازیم و زمانی که خلق ما بالا آمد و حالمان بهتر شد، خواهیم دید که خود به خود بسیاری از افکار منفی ما محو خواهند شد.

اعتیاد یک بیماری قابل درمان است و مهم ترین داروی این بیماری اراده و خواستن شماست.

روش ها و راه های زیادی برای غلبه بر اعتیاد وجود دارد اما عملی کردن تمامی این راه ها و روش ها نیاز به یک برنامه منظم و یک مشوق دارد تا شما را در این راه هدایت کند. هزینه ی بسیار زیاد جلسات مشاوره ای بار مالی سنگینی را برای خانواده ها ایجاد می کرد و این مساله تیم رها را به این فکر واداشت تا محیطی کم هزینه تر را طراحی کند. شما در اپلیکیشن ترک اعتیاد رها با ماهی 20 هزار تومان می توانید از تمامی امکانات اپلیکیشن بهره مند شوید. حتی شما می توانید با انتخاب پکیج های بلند مدت در قسمت "منو ß افزایش اعتبار" از تخفیف های ویژه نیز بهره مند شوید. اپلیکیشن ترک اعتیاد رها اولین اپلیکیشن آنلاین ترک اعتیاد در ایران می‌باشد که فعالیت خود را در این زمینه شروع کرده است و با بهره گیری از روان شناسان و افراد مجرب در این زمینه شما را یاری می دهد تا با قدرت در برابر اعتیاد حاضر شوید و آن را شکست دهید.

چرا رها؟

تیم رها همیشه با این مشکل دست و پنجه نرم کرده که چگونه به افرادی که از بضاعت مالی کمی برخوردارند و امکانات کافی برای مراجعه به روانشناس مناسب را ندارند کمک کند. از هزینه‌های سرسام آور مشاوره های روانشناسی تا مشکل کمبود نیروی مجرب و متخصص روانشناس در شهرهای کوچک. امروزه در کشورهای پیشرفته جهان روان‌شناسی به تکنولوژی نزدیک شده و در حال توسعه و ایجاد تکنیک‌های جدیدی است تا بتواند درمان‌های روانشناختی را راحت‌تر و ارزان‌تر در اختیار مردم قرار دهد. کشور عزیزمان ایران هنوز در این زمینه پیشرفت های چندانی نداشته است که البته، با توجه به جدید بودن این تکنولوژی‌ها در تمام جهان، این موضوع چیز عجیبی نیست. تیم سروش پرداز به عنایت الهی با تحقیقات فراوان توانسته در این مسیر گامی مهم بردارد و اولین نرم‌افزار ترک اعتیاد در ایران یعنی اپلیکیشن ترک اعتیاد رها را تولید کند. نرم افزار های ترک اعتیاد به واسطه متد های جدیدی که برای ترک استفاده می‌کنند و تکنولوژی ای که نیاز دارند حتی در جهان و کشورهای اروپایی نیز بسیار جدید هستند به حدی که تعداد تمامی این نرم‌افزارها را مجموعا بیش از ۵ یا ۶ نرم افزار نمی توان دانست.

رها اولین اپلیکیشن ترک اعتیاد در ایران

رها اولین اپلیکیشن ترک اعتیاد در ایران می باشد که به شما کمک می کند بتوانید اعتیادهای مختلف از جمله اعتیادهای رفتاری مثل اعتیاد به پورنوگرافی یا اعتیاد به سیگار را بسیار راحت تر از روش های معمول ترک اعتیاد کنار بگذارید. اپلیکیشن ترک اعتیاد رها همانند یک دوست متخصص در حساس ترین لحظات به کمک شما می آید. زمان‌هایی که انگیزه شما برای ترک کاهش پیدا کرده است یا زمان هایی که وسوسه مصرف به اوج خود رسیده و مقابله با آن بسیار بسیار دشوار شده است و یا زمان هایی که به هزار و یک دلیل مختلف شما در مسیر ترک دچار شکست شده اید، در تمامی این زمانها رها به شما کمک می کند تا با تکنیک هایی اثبات شده و بسیار جدید با مشکلات خود مواجه شوید و از موانع عبور کنید تا بتوانید یک ترک موفق را تجربه کنید.

نحوه عضویت در اپلیکیشن رها

پس از نصب، وارد اپلیکیشن شوید و شماره تلفن خود را وارد کنید تا کد فعالسازی برایتان ارسال شود. پس دریافت کد، آن را در قسمت خواسته شده وارد کنید و "ورود" را بزنید. حال شما عضوی از خانواده رها هستید و تمامی ابزارها برای کمک به شما در این اپلیکیشن آورده شده است.

نحوه کار با اپلیکیشن رها

ابتدا در قسمت بالای بخش خانه می توانید نوع ماده ای که به آن اعتیاد دارید را ذکر نمایید و در پایین اپلیکیشن به شما تعداد روزهای پاکی و شکست های شما را نمایش می دهد. بخش های مختلفی در اپلیکیشن ترک اعتیاد رها قرار گرفته که در پایین به نحوه کار با آنها می پردازیم.

بخش سوالات

در این قسمت می توانید به سوالات متدوالی که ممکن است در کار با اپلیکیشن برای شما رخ دهد را به همراه پاسخ آن مشاهده کنید. بهتر است قبل از شروع کار با اپلیکیشن ترک اعتیاد رها به مطالعه ی این بخش اقدام نمایید.

بخش خانه

برنامه ریزی و هدف رها در این بخش اجرایی می شود و شامل آیتم های زیر می باشد:

 • نه به وسوسه اگر عصبی هستید و به وسوسه نزدیک هستید به این بخش وارد شوید و تمام چیزهایی که از شما میخواهد را اجرا کنید و به صدای صوتی که برایتان پخش می شود به دقت گوش کنید. یادتان باشد که "نفس عمیق" فراموش نشود.
 • انرژی زا اگر احساس خوبی دارید و حس می کنید پر انرژی هستید و انگیزه ی شما بالا رفته حتما به این بخش بروید و حس خود را با در میان بگذارید. این کار به شما بسیار کمک خواد کرد.
 • یکبار دیگه پاشو اگر دچار وسوسه شدید و نتوانستید جلوی خودتان را بگیرید هیچ مشکلی ندارد. در هنگام شکست به این قسمت وارد شوید و حس و حال آن لحظه خود را با در میان بگذارید تا رها بتواند شما را در عدم انجام این کار یاری دهد. سه بخش دیگر برای شما طراحی شده که می بایست صبح، ظهر و شب آن را اجرا کنید.
 • تمرین صبح در این تمرین شما به تجسم و تلقین به خود می پردازید و ایتدا به "تجسم" وارد شوید و ترانه ی صوتی را گوش دهید و سپس تمرین "تلقین" را انجام دهید.
 • تمرین ظهر در این تمرین شما می بایست به "بررسی بدن" و سپس به"مراقبه" بپردازید. به هر دو ترانه صوتی آن گوش کنید و طبق آن عمل کنید.
 • تمرین شب در این تمرین شما به "متا" و "شکرگزاری" بپردازید و هر آنچه در قسمت شکرگذاری از شما می خواهد را دقیقا اجرا کنید.

بخش منو

حساب کاربری شما و تست های مختلف در این بخش قابل مشاهده است که شامل بخش های زیر می باشد. همچنین در بالای این بخش می توانید میزان اعتبار خود را ببینید و حساب کاربری خود را ویرایش نمایید.

 • نشنانه‌ها در این بخش می توایند حس و حال مورد علاقه و منحصربفرد خود را برای خود نشانه گزاری کنید.
 • آنچه باید بدانیم در این قسمت هرآنچه که شما باید از اعتیاد و موارد مصرف آن بدانید قابل مشاهده است. حتما آن را مطالعه نمایید.
 • تست عودت در این قسمت شما به انجام یک تست می پردازید و شما را در مقابل عدم استفاده از مواد مخدر می سنجد.
 • تست اعتیاد در این قسمت شما به پرسش هایی پاسخ می دهید که نشان می دهد شما چقدر نسبت به حرف ها و کارهایتان پایبند بودبد.
 • نیروی اجتماعی شما می توانید شماره ی مشاور، همراه و یا حامی عاطفی خود را در اینجا ذخیره کنید تا در مواقعی که عصبی یا کلافه بودبد با آن‌ها تماس بگیرید و خود را آرام کنید. یادتان باشد که هر آنچه برای شما نوشته شده را مطالعه نمایید.
 • درباره ما در این قسمت به معرفی مختصری از اپلیکیشن رها پرداخته شده است و راه های ارتباطی با ما نیز در آن قرار داده شده است.

دسترسی به اپلیکیشن ترک اعتیاد رها

شما به راحتی می توانید اپلیکیشن رها را از فروشگاه های معتبر بازار، سیبچه و... کاملا رایگان دریافت کنید و برروی گوشی خود نصب نمایید.    

دانلود از بازار      دانلود از گوگل پلی

6668

بلاگ های مرتبط

ثبت نظر جدید

Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

نظرات کاربران

آیا سوالی دارید ؟

با تلگرام @soroosh_pardaz و واتس اپ 09108454545 و یا با ایمیل آدرس ایمیل سروش پرداز تماس برقرار کنید.

logo-samandehi