چرا باید برنامه نویسی اندروید را یاد بگیریم؟

چرا باید برنامه نویسی اندروید را یاد بگیریم؟

اینکه دلیلی برای یادگیری مسئله یا دانشی داشته باشید، مانند این است که شما برای راه‌اندازی کسب‌وکار خود هدفی دارید. امروزه هزاران علم و دانش و تکنیک وجود دارد که یادگیری همه آن‌ها برای یک نفر اصلاً عملی نیست و از این رو هر فردی باید به سمت یادگیری تکنیکی برود که هم املا مطابق با سلیقه او است و هم این که نیاز بیشتر افراد جامعه را برطرف کند. اگر بخواهیم که در این خصوص یعنی چه علمی امروزه به درد جامعه می‌خورد و چرا باید آن را یاد گرفت، هم از موضوع اصلی این مقاله به دور است و هم اینکه باید کتاب برای آن نوشت و نمی‌توان تمامی نکات را در یک پاراگراف بیان کرد.
ما در این مقاله بیشتر به دنبال این هستیم که به شما بگوییم که چرا یک دانشجوی کامپیوتر و برنامه نویسی باید به سمت یادگیری برنامه نویسی اندروید برود. پس مخاطب هدف ما در این مقاله، بیشتر دانشجویان یا آن‌هایی هستند که قصد یادگیری اندروید را دارند تا چشم اندازی روشنی از موقعیت کاری و موفقیت خود در آینده داشته باشند.

دلایل یادگیری اندروید چیست؟

قبل از اینکه دلایل یادگیری زبان برنامه نویسی اندروید را بیان کنیم، به یک نکته خیلی مهمی باید توجه کنید. هر شخصی دلایل مخصوص به خود را دارد. بعضی دلایل ممکن است که از دید یک نفر خیلی جالب به نظر نیاید؛ اما از دید شخصی دیگر، خیلی مهم باشد. برای همین شما باید دلیل یادگیری را در خودتان جست‌وجو کنید. یا بهتر بگوییم که اول باید خود را راضی کنید که به سمت کلاس‌های آموزش طراحی اپلیکیشن بروید. تا وقتی که چنین اتفاقی نیافتد، شما در کار خود موفق نخواهید شد.

1.    بازار کار وسیع در ایران

در اینکه گوشی‌های هوشمند به یک عضو جدانشدنی مردم تبدیل شده است، شکی نیست. در دست هرکسی، کوچک و بزرگ، پیر و جوان می‌توان یک گوشی هوشمند مشاهده کرد که پلتفرم اکثر آن‌ها اندروید است. برای همین امروزه بیشتر شرکت‌ها به سمت طراحی اپلیکیشن اندروید رفته‌اند و از آن‌هایی که به این زبان برنامه نویسی تسلط دارند، در جذب آن‌ها استقبال می‌کنند. این معنای بازار کار وسیع برای اندرویدکارها است.

2.    دریافت پول بیشتر

برنامه نویسی در دنیا به عنوان اولین شغل پردرآمد معرفی شده است. اتفاقاً جاوا هم در صدر این جدول قرار دارد. خوشبختانه در خصوص کشورش هیچ تفاوتی وجود ندارد و در هر نقطه‌ای که گوشی‌های هوشمند اندرویدی جا خوش کرده و بازار را فرا گرفته‌ است، اندورید نویسی هم پیشرفت کرده است. در ایران هم با توجه به افزایش این گوشی‌ها و در نتیجه رشد برنامه نویسی موبایل، هر روزه شاهد افزایش تقاضای پروژه‌های برنامه نویسی اندروید هستیم که علاوه بر افزایش کار، به معنای دریافت پول بیشتری هم هست. یک برنامه نویس اندروید امروزه در ایران لنگ هیچ چیز نمانده است.

3.    مهاجرت آسان

کشورهای اروپایی به ویژه حوزه اسکاندیناوی و همچنین کانادا بیشترین مقصد برنامه نویسان اندروید برای مهاجرت و زندگی است. اکثر آن‌هایی که در ایران برنامه نویسی جاوا را شروع می‌کنند، به امید اینکه روزی بتوانند تا در کانادا یا دیگر کشورها به خاطر دانش خود مجوز اقامت بگیرند، شروع به فعالیت و انجام پروژه‌های مختلف می‌کنند. حتی از نظر تحصیلات دانشگاهی، کانادا برترین کالج‌ها را برای آموزش دارد و بسیاری از دانشجویان ترجیح می‌دهند تا دوره‌های پیشرفته برنامه نویسی اندروید خود را در این کشور بگذارند.

4.    شما چیزی بیشتر از بقیه برنامه‌نویس‌ها می‌دانید

افرادی که سمت طراحی اپلیکیشن اندروید می‌روند، چیزی بیشتر از بقیه می‌دانند. در واقع آن‌ها به دنبال زبانی رفتند که خیلی خاص و البته سخت است و کمتر کسی حاضر می‌شود که وارد این حوزه شود. برای همین بقیه شما را به چشم یک نخبه نگاه می‌کنند، البته واقعاً نخبه هم هستند، پروژه‌هایی که برنامه نویسان اندروید انجام می‌دهد، به مراتب سخت‌تر و پیچیده‌تر است و گاهی لازم است که ماه‌ها برای اجرای یک کد برنامه ریزی کرد.

5.    دامنه کاربردی بسیار زیادی دارد

برنامه نویسی اندروید دامنه کاربردی بسیاری زیادی دارد. به غیر از ساخت اپلیکیشن های متفاوت، از آن می‌توان در ساخت برنامه‌ای کاربردی برای سیستم‌های دیگر هم نیز مورد استفاده قرار داد. صداوسیما، صنعت هواپیمایی، خودروسازی و خیلی موارد دیگر نیاز به برنامه نویسان اندروید دارند. در واقع، یادگیری آن فقط محدود به گوشی موبایل هوشمند نمی‌شود.

6.    در همه جای ایران برای آن کار است

در مورد اول گفتیم که برای افرادی که برنامه نویسی اندروید می‌کنند، همیشه کار است. بهتر است که این جمله را هم به آن اضافه کنید. در همه جای ایران، برنامه نویسان اندروید می‌توانند کار پیدا کنند. از تبریز و مشهد تا قشم و کیش و اهواز گرفته در هر شرکت بزرگی می‌توان آگهی استخدام افراد مسلط به طراحی اپلیکیشن با اندروید را مشاهده کرد. البته ممکن است که در مقدار حقوق درخواستی تفاوت‌هایی وجود داشته باشد؛ اما مهم این است که شخصی با چنین توانایی‌هایی هیچ‌گاه بیکار نخواهد ماند.

7.    مدیر تیم برنامه نویسی می‌شود

اکثر افرادی که به برنامه نویسی اندروید املا مسلط هستند، به راحتی می‌توانند در شرکت ارتقا پیدا کرده و حتی تا سمت مدیر تیم برنامه نویسی هم پیش بروند. چه چیزی بهتر از این؟ کمی سختی را تحمل خواهید کرد؛ ولی در عوض، پیشرفت بسیار سریعی در آینده خواهید داشت.

8.    شما چند زبان دیگر را هم خواهید دانست

اکثر آن‌هایی که وارد حوزه برنامه نویسی اندروید می‌شوند، از قبل سابقه برنامه نویسی با زبان‌هایی مانند سی شارپ و غیره را داشته‌اند و به عبارتی با دنیای برنامه نویسی غریبه نیستند. از این رو، این افراد خیلی راحت و سریع‌تر از بقیه می‌توانند طراحی اپلیکیشن را یاد بگیرند، برای اینکه ذهن آن‌ها از قبل آمادگی لازم را داشته است.

9.    راه‌اندازی تجارت بین‌المللی

همان‌طور که گفتیم، طراحی اپلیکیشن اندروید در همه جای دنیا امروزه خواهان زیادی دارد. این یک فرصت استثنایی برای افراد است تا به راحتی و خیلی سریع بتوانند یک کسب‌وکار بین‌المللی راه‌اندازی کنند.

3239

بلاگ های مرتبط

ثبت نظر جدید

Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

نظرات کاربران

آیا سوالی دارید ؟

با تلگرام @soroosh_pardaz و واتس اپ 09108454545 و یا با ایمیل آدرس ایمیل سروش پرداز تماس برقرار کنید.

logo-samandehi