طراحی اپلیکیشن کاتالوگ

طراحی اپلیکیشن کاتالوگ

گم می‌شود، چایی یا آب روی آن می‌ریزد، در خانه جا می‌گذارید، قیمت‌ها به روز نیست، هزینه طراحی و چاپ بالایی دارد، این‌ها فقط بخشی از مشکلات کاتالوگ‌های کاغذی است که امروزه بسیاری از شرکت‌ها برای معرفی خدمات و محصولات استفاده می‌کنند. هر مشتری جدیدی که وارد شرکت می‌شود، بعد از یک جلسه کوتاه، سریع به او یک کاتالوگ داده می‌شود تا تمامی نمونه کارها و خدمات را مشاهده می‌کند؛ اما چند وقتی است که بعضی از شرکت‌ها رو به طراحی اپلیکیشن کاتالوگ آورده‌اند. آن‌ها مشکلات این مسئله را از نزدیک حس کرده‌اند و از این رو به دنبال روشی بودند تا این مسائل را حل کنند و به نظر شما چه راهی بهتر از طراحی اپلیکیشن کاتالوگ وجود دارد؟

مقاله زیر را از دست ندهید

طراحی اپلیکیشن مراکز خدمات درمانی

طراحی اپلیکیشن کاتالوگ چیست؟

اپلیکیشن کاتالوگ در واقع همان اپ موبایل است که شما در آن به معرفی خدمات و محصولات خود می‌پردازید؛ اما امکانات بیشتری را می‌توانید برای آن در نظر بگیرید؛ مانند به روزرسانی قیمت و از همه مهم‌تر اینکه همیشه همراه مشتریانتان در گوشی موبایل خواهد بود و نه گم می‌شود و نه چایی روی آن می‌ریزد و نه آن را جا می‌گذارند. برای همین است که بعضی از شرکت‌های بزرگ، اقدام به طراحی اپلیکیشن کاتالوگ کرده‌اند.

چه شرکت‌هایی نیاز به طراحی اپلیکیشن کاتالوگ دارند؟

هر کسب‌وکاری که خدمات یا محصولاتی دارد و قصد دارد که آن را به مشتریان یا بازدیدکنندگان خود از شرکت نشان دهد و همیشه آن را همراه خود داشته باشند، به طراحی اپلیکیشن کاتالوگ نیاز دارند.

·        شرکت‌های خدماتی منازل

·        شرکت‌های واردکننده قطعات

·        شرکت‌های طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

·        موسسه‌های آموزشی

·        فروشگاه‌ها

·        کارخانه و کارگاه‌ها

این‌ها بخشی از مکان‌هایی که نیاز به طراحی اپلیکیشن کاتالوگ دارند.

امکانات طراحی اپلیکیشن کاتالوگ چیست؟

اولین نکته‌ای که باید دقت باشید، این است که شما می‌توانید اپلیکیشن کاتالوگ را بخشی از پروژه طراحی اپلیکیشن خود قرار دهید؛ یعنی بسیاری از امکاناتی که در یک اپلیکیشن فروشگاهی وجود دارد، می‌توان در این نوع برنامه موبایل هم بازنویسی کرد.

·        نمایش محصولات و خدمات به همراه قیمت آن‌ها

·        نمایش توضیح کافی در خصوص هر محصول یا خدمات

·        پیش سفارش محصول یا خدمات توسط کاربر

·        گالری عکس از محصول یا خدمات

·        قرار دادن بخش اخبار از آخرین تغییرات هر محصول یا خدمات

·        امکان ارتباط مستقیم بین کاربر و کارشناس فروش

·        نمایش اطلاعات تماس به همراه گوگل مپ

·        فعال سازی نوتیفیکیشن برای کاربران هنگام اضافه شدن محصول جدید

·        تعریف دسته بندی محصولات و خدمات

·        پرداخت آنلاین پیش سفارش یا کل بهای سفارش

·        رهگیری کامل از تعداد نصب کاتالوگ و تعداد تراکنش‌های انجام شده به وسیله آن

·        امکان ایجاد پروفایل کاربری برای هر شخص

·        امکان دریافت انتقاد و پیشنهاد از کاربر در خصوص هر محصول یا خدمات

·        امکان درج تخفیف برای کاربران که خرید بالایی دارند.

·        امکان تبلیغ کاتالوگ

مقاله زیررا از دست ندهید:
نکات مهمی که طراحی اپلیکیشن را حرفه ای تر خواهد کرد

 

مزایای طراحی اپلیکیشن کاتالوگ چیست؟

در نگاه اول، هزینه طراحی اپلیکیشن شاید خیلی بالا به نظر برسد؛ اما وقتی به مزایای آن دقت می‌کنیم، متوجه خواهیم شد که هزینه طراحی آن در برابر هزینه‌های کاغذ و چاپ که هر بار باید پرداخت کنید، بسیار کمتر خواهد بود.

1.    کاهش هزینه

شما برای چاپ کاتالوگ کاغذی، هر بار باید مبلغی حداقل یک میلیون تومان بپردازید. البته این مبلغ امسال است و دو سال دیگر، اگر قیمت کاغذ افزایش پیدا کند، مبلغ بیشتری باید پرداخت کنید؛ اما شما فقط یک بار هزینه طراحی اپلیکیشن کاتالوگ را پرداخت کرده و هر بار می‌توانید آن را به راحتی و بدون هیچ دردسری و هزینه‌ای به روز کنید.

2.    به روزرسانی ساده

در کاتالوگ کاغذی، امکان به روزرسانی قیمت‌ها یا بعضی از آپشن ها وجود ندارد.
اما در اپلیکیشن کاتالوگ، خیلی راحت می‌توانید قیمت و توضیحات آن را تغییر دهید.

3.    ارتباط دو طرفه و حفظ مشتری

در طراحی اپلیکیشن کاتالوگ می‌توانید بخش چت مستقیم را راه‌اندازی کرده و با کاربران و مشتریان خود در هرلحظه ارتباط داشته باشید و پاسخ آن‌ها را سریع بدهید. این مسئله باعث افزایش رضایت کاربران و حفظ مشتریان فعلی شما خواهد بد. به این صورت، دیگر نیازی نیست که مشتری برای پرسیدن سؤالی به شما زنگ بزند و پشت خط معطل بماند.

4.    امکان درج محصولات بیشتر و جست‌وجو سریع بین آن‌ها

به دلیل هزینه بالای کاتالوگ کاغذی، نمی‌توان همه محصولات را قرار داد؛ اما در طراحی اپلیکیشن کاتالوگ هیچ محدودیتی در این خصوص وجود ندارد و شرکت می‌تواند تا هر تعداد محصول مورد نیاز خود را قرار بدهد. همچنین امکان جست‌وجو راحت برای کاربران وجود دارد و خیلی راحت با وارد کردن یک مدل، می‌تواند مشخصات محصول خود را مشاهده کند.

5.    افزایش قابلیت

تنها قابلیت کاتالوگ کاغذی به صورت بصری است؛ یعنی کاربر فقط می‌تواند عکس‌ها را مشاهده کرده، بدون اینکه قادر به تغییر یا کلیک روی آن باشد؛ اما در طراحی اپلیکیشن کاتالوگ، قابلیت بسیار زیادی که می‌توان قرار داد. در واقع، کاربر را کاتالوگ شما در حال تعامل است و این تعامل می‌تواند حس تجربه بهتری به او القا کند.

6.    آمار بازدید

در کاتالوگ کاغذی، شما نمی‌دانید که چند نفر به صورت دقیق از محصولات و عکس‌های شما دیدن کرده‌اند؛ اما به راحتی می‌توانید تعداد دانلود و نصب و حتی بازدیدهای هر صفحه را مشاهده کنید. این مسئله به شما برآورد بهتری به شما از کارتان می‌دهد.

7.    بازاریابی وسیع‌تر

اپلیکیشن را خیلی راحت و سریع‌تر از کاغذ می‌توان در دنیای اینترنت نشر داد. در واقع شما با یک تبلیغ کوچک مثلاً در اپلیکیشن بازار یا گوگل پلی، به مخاطبان بسیاری بیشتری می‌توانید دسترسی داشته باشید. حتی اگر کاربری، محصولات یا خدمات خود را بپسندد، لینک آپ شما را برای دوستان خود ارسال کرده تا آن‌ها نصب کنند.

8.    سفارش گیری سریع

با استفاده از طراحی اپلیکیشن کاتالوگ در همان لحظه که مشتری تصمیم به خرید گرفته است و به اصطلاح فکر او برای خرید داغ داغ است، سفارش او را ثبت کرده و حتی هزینه آن را دریافت کنید. این نسبت به کاتالوگ کاغذی که مشتری امشب تصمیم می‌گیرد تا بعد زنگ بزند؛ اما پشیمان می‌شود، یک مزیت بسیار مهم به حساب می‌آید.

برای در یافت مشاوره رایگان از مشاورین شرکت سروش پرداز با ما تماس بگیرید

3661

بلاگ های مرتبط

ثبت نظر جدید

Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

نظرات کاربران

آیا سوالی دارید ؟

با تلگرام @soroosh_pardaz و واتس اپ 09108454545 و یا با ایمیل آدرس ایمیل سروش پرداز تماس برقرار کنید.

logo-samandehi