طراحی اپلیکیشن سالن زیبایی

طراحی اپلیکیشن سالن زیبایی

طراحی اپلیکیشن سالن زیبایی چه مزایایی دارد؟

پیشرفت تکنولوژی و استفاده از اپلیکیشن در همه شغل‌ها اثر گذاشته است و کوچک و بزرگ بودن یا نوع خدمات ارائه دهنده در آن­ها هیچ تفاوتی ندارد. در چند سال گذشته در ایران هم با توجه به رشد افزایش استفاده از گوشی‌های هوشمند و برنامه‌های اندوریدی یا ios، استفاده از اپلیکیشن برای رشد کسب‌وکارها هم مورد استفاده قرار گرفته است. یکی از این موارد طراحی اپلیکیشن سالن زیبایی به ویژه برای بانوان یا آرایشگاه‌های مردانه لوکس بوده است.

شاید شنیدن عبارت طراحی اپلیکیشن سالن زیبایی کمی تعجب برانگیز باشد؛ اما جالب است بدانید که بیشتر سالن‌های زیبایی و آرایشگاه‌های جدید در ایران برخلاف دیگر کشورها که جزو دسته کسب‌وکارهای خدماتی هم محسوب می‌شوند، به سمت طراحی اپلیکیشن رفتند و تاکنون رشد قابل توجهی را در این خصوص شاهد بوده‌ایم. اپلیکیشن ها با توجه به ساختاری که دارند، به راحتی می‌تواند پلتفرمی به منظور مدیریت داخلی فروشگاه، شرکت و مشتری و همچنین برندینگ مورد استفاده قرار بگیرد و چه بهتر که کسب‌وکارهای خدماتی مانند همین آرایشگاه‌ها در کنار فعالیت خود، اقدام به برنامه نویسی موبایل برای افزایش فروش خود کنند.

خواندن مقاله زیر به شما توصیه می شود:

اصول روانشناسی طراحی اپلیکیشن که باید بدانید

 

دو رویکرد متفاوت صاحبان سالن زیبایی

قبل از اینکه وارد بحث مزیت‌ها و امکانات طراحی اپلیکیشن سالن زیبایی شویم، ابتدا بهتر است که دو رویکرد متفاوت صاحبان قدیمی و جدید سالن‌های زیبایی در اپلیکیشن را مطرح کنیم.

·        آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی قدیمی، مشتریان مخصوص خود را دارند و نیازی به این نمی‌بینند که اپلیکیشن را امتحان کنند. متأسفانه این یک تصور غلط است و باید آن­ها باید بدانند که در این دنیای پررقابت، ممکن است که مشتریان قدیمی شما توسط شیوه‌های تبلیغاتی برنامه‌های موبایلی رقیبان شما جذب شده و به سمت آن‌ها بروند و از این رو شما نه تنها آن­ها را از دست داده‌اید، بلکه هیچ روش دیگری هم برای جذب مشتری جدید نخواهید داشت.

·        سالن‌های زیبایی جدید هم که از خدمات طراحی اپلیکیشن سالن زیبایی برای جذب مشتری جدید استفاده کرده‌اند، ممکن است که نتوانند مشتریان خود را کنترل کرده و از این رو باعث نارضایتی و از دست دادن آن‌ها شود.

این دو رویکرد را از این جهت مطرح کردیم تا بدانید همانطور که اپلیکیشن امروزه می‌تواند برای مدیران سالن‌های زیبایی، مشتریان جدیدی را به همراه بیاورد، مدیریت کردن آن‌ها و سیستم کاری مشتریان هم اهمیت خواهد داشت صرفاً طراحی و برنامه نویسی موبایل به تنهایی نمی‌تواند تضمین موفقیت شما شود و نیاز است که پشت آن یک استراتژی تنظیم شده باشد.

خواندن مقاله زیر به شما توصیه می شود:

نکات مهم بازاریابی اپلیکیشن

مزیت‌های طراحی اپلیکیشن سالن زیبایی

طراحی اپلیکیشن سالن زیبایی مزیت‌های زیادی می‌تواند برای مالک فروشگاه داشته باشد و البته هیچ فرقی نمی‌کند که آرایشگاه شما مخصوص آقایان یا بانوان باشد. این مزیت‌ها شامل:

1.     مشتری می‌تواند به صورت آنلاین، نوبت خود را رزرو کند

اولین مزیتی که طراحی اپلیکیشن سالن زیبایی می‌تواند برای شما به وجود بیاورد، امکان رزرو زمان‌های خالی و موجود به صورت آنلاین است. به این صورت نه دیگر مشتری نیاز است که با آرایشگاه تماس بگیرد و نه اینکه وقت شما برای کل کل با مشتری به منظور دادن یک وقت تلف می‌شود. به محض اینکه مشتری زمانی را برای خود رزرو کرد، پیغامی برای صاحب فروشگاه به منظور ایجاد نوبت ارسال می‌شود.

همچنین در رزرو، مشتری می‌تواند خدمات مورد نیاز خود را تعیین کرده تا آرایشگر از قبل بداند که چه فعالیتی را قرار است که در آن ساعت انجام دهد.

2.     وفاداری مشتری را زیاد می‌کند

مشتریان به فروشگاه‌هایی که به آن‌ها احترام می‌گذارند، وفادار خواهند بود؛ حتی اگر رقیبان خیلی بهتری را پیدا کنند، هیچ گاه این حس را نسبت به آن‌ها از دست نخواهند داد. شما با ساخت و طراحی اپلیکیشن سالن زیبایی که یک برنامه به روز است و با امکاناتی که در آن قرار دارد، در واقع به مشتریان خود احترام گذاشته‌اید و بالطبع آن‌ها هم به شما احترام خواهند گذاشت و از این رو باعث افزایش وفاداری و برندینگ کسب‌وکارتان نیز خواهد شد.

3.     ارائه گالری از مدل‌های مو مختلف

مشتریان با استفاده از اپلیکیشن می‌توانند انواع مدل‌های مو قرار گرفته شده توسط شما را مشاهده کرده و یک مورد را انتخاب کنند. حتی شما می‌توانید یک فیلمی از چگونگی درست کردن مدل مو را در آن قرار دهید.

4.     امکان پرداخت آنلاین

با استفاده از اپلیکیشن، مشتری می‌تواند صورت حساب خدمات خود را در هنگام رزرو یا بعد از اتمام کار خود به صورت آنلاین و با کارت‌های عضو شتاب پرداخت کند. به این صورت شما دیگر نه مشکل خرابی یا شلوغی کارت خوان یا نبود پول خرد را دارید و حتی امنیت سالن آرایشی شما بیشتر از قبل خواهد شد و دیگر پولی در دخل نیست که کسی بخواهد آن را بدزدد.

5.     قرار دادن نمونه کارها

شما می‌توانید نمونه اصلاح و آرایش‌های انجام شده به همراه امتیاز و نظر مشتریان را در اپلیکیشن خود قرار داده و به این صورت تجربه کاری خود را به آن­ها نشان دهید.

6.     فروش محصولات

حتی اپلیکیشن می‌تواند برای شما هم یک فروشگاه باشد. البته فروش محصولات در سالن‌های زیبایی از نظر قانون ممنوع است؛ اما شما می‌توانید آن‌ها را در برنامه موبایل خود معرفی کرده و سفارش بگیرید تا در صورت مراجعه مشتری به سالن به او تحویل دهید.

7.     ارائه خدمات تخفیفی

هر مشتری برای استفاده از اپلیکیشن نیاز به ثبت نام دارد. شما می‌توانید به مشتریانی که از اپلیکیشن نوبت رزرو می‌کنند، تخفیف بدهید و حتی با این دیگر مشتریان را ترغیب به استفاده از برنامه موبایل خود می‌کنید. ارائه بن‌های تخفیف از طریق اپلیکیشن نه تنها می‌تواند رضایت مشتریان فعلی را افزایش دهد، بلکه باعث افزایش برندینگ کسب‌وکار شما هم نیز می‌شود.

8.     کاهش زمان منتظر ماندن مشتری

با طراحی اپلیکیشن سالن زیبایی می‌توان وقت تلف مشتری برای معطل ماندن در صف را کاهش داد و اگر هم از قبل وقتی را رزرو کرد، با استفاده از یک پیام به او در خصوص تأخیر اطلاع داد.

در اپلیکیشن سالن زیبایی چه امکاناتی می‌توان قرار داد؟

·        امکان ثبت اطلاعات اولیه مشتریان

·        رزرو آنلاین

·        امکان گالری مدل

·        امکان یادآوری زمان رزرو

·        انجام تبلیغات آنلاین

·        امکان ارسال پیام

·        پرداخت آنلاین

·        نمایش قوانین و اخبار

·        قرار دادن بلاگ و آخرین مطالب به روز دنیای مد

·        ارسال نظر در خصوص نوع خدمات ارائه شده

·        فروش محصولات

·        معرفی انواع خدمات

·        امکان قرار دادن برنامه‌های سرگرم کننده

 

تماس با مشاورین سروش پرداز

 

 

3429

بلاگ های مرتبط

ثبت نظر جدید

Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

نظرات کاربران

آیا سوالی دارید ؟

با تلگرام @soroosh_pardaz و واتس اپ 09108454545 و یا با ایمیل آدرس ایمیل سروش پرداز تماس برقرار کنید.

logo-samandehi