طراحی اپلیکیشن پزشکی مراکز خدمات درمانی (پزشکان و درمانگاه ها)

طراحی اپلیکیشن پزشکی مراکز خدمات درمانی (پزشکان و درمانگاه ها)

اپلیکیشن امروزه به صنفی نفوذ پیدا کرده است و شما کسی را نمی‌توانید پیدا کنید که از خدمات برنامه نویسی موبایل به منظور گسترش کسب و کار خود استفاده کند. یکی از صنف‌های به تازگی طرفدار این نوع تکنیک شده است، پزشکان و مراکز خدمات درمانی هستند. گرفتن نوبت، ارتباط با پزشک، پرسیدن سؤالات و غیره از مشکلاتی بود که بیماران همیشه در طول درمان خود با آن مواجه بودند و از این رو نیاز به یک اپلیکیشن موبایل بود که بتواند علاوه بر رفع این مشکلات، یک تجربه راحت و بهتری را برای بیماران به وجود بیاورد.

طراحی اپلیکیشن پزشکی اولین گزینه‌ای بعد از سایت بود که توانست توجه پزشکان و مراکز درمانی را به خود جلب کند. داشتن اپلیکیشن پزشکی برای چنین مراکز و افرادی علاوه بر افزایش رضایت مشتریان، می‌تواند در برندینگ و بهبود کسب وکار آن‌ها نیز کمک بسیاری کند که در ادامه به بررسی این مزایا خواهیم پرداخت.

مزایای طراحی اپلیکیشن پزشکی برای پزشکان و مراکز درمانی

اول از همه باید بگوییم که داشتن اپلیکیشن پزشکی به پزشکان و مراکز درمانی در کنترل و بهبود فرآیند درمانی بیماران و روند انجام کار اداری کمک بسیاری می‌کند. همانطور که در بالا گفته شد، امروزه با داشتن اپلیکیشن پزشکی، دیگر نه بیمار منتظر برقراری تماس برای گرفتن وقت می‌ماند و نه لازم است که پرسیدن سؤال خود به پزشک مراجعه کند. این کار را خیلی راحت و با استفاده از اپلیکیشن می‌تواند انجام دهد و به نوعی یک ارتباط 24 ساعته و مداوم بین آن‌ها برقرار شود.

مزایای طراحی اپلیکیشن پزشکی برای بیمارستان‌ها

درهمین رابطه مقاله زیر نیز حتما پیشنهاد می‌شود :

سوالاتی که باید قبل از طراحی اپلیکیشن از خود بپرسید

اپلیکیشن پزشکی به بیمارستان علاوه بر کمک به مدیریت بهینه ساختار داخلی و فعالیت‌های کارکنان، به بیماران در گرفتن وقت و دیگر خدمات مربوط به آن‌ها کمک بسیاری می‌کند و  بهتر است که بگوییم، اول از همه بیمارستان‌ها باید به فکر یک برنامه موبایل برای خود باشند.

 • به مدیریت اعتراضات و مشکلات به وجود آمده بین بیمار، پزشک و خدمات کمک می‌کند.
 • فعالیت افراد به راحتی تحت کنترل قرار می‌گیرد.
 • درخواست‌های کوچک مانند تعیین وقت برای بیماران یا گرفتن مرخصی برای کارمندان را راحت‌تر و سریع‌تر خواهد کرد.
 • باعث بهبود جریان عملکرد فعالیت بیمار از ابتدا تا ترخیص او می‌شود.
 • بیمار به راحتی می‌تواند به آموزش‌های موجود در اپلیکیشن پزشکی دسترسی داشته و دیگر نیازی به چاپ کاغذ یا بروشور نیست و از این رو باعث کاهش هزینه‌های جانبی بیمارستان‌ها می‌شود.

مزایای طراحی اپلیکیشن پزشکی برای مراکز درمانی

مراکز درمانی مانند درمانگاه‌ها در شهرهای کوچک از دیگر مکان‌هایی است که نیاز به اپلیکیشن پزشکی دارند. بعضی از افراد فکر می‌کنند که چنین مراکزی نیازی به خدمات آنلاین ندارند؛ اما باید بدانید که با توجه به افزایش استفاده از اپلیکیشن در همه جای کشور و به خصوص قشر جوان، با داشتن چنین برنامه‌ای بهتر از بقیه رقبا می‌توان کسب و کار درمانگاه را گسترش داد.

بیماران می‌توانند ارتباط بهتر و سریع‌تر با مرکز خدمات درمانی نزدیک محل خود برقرار کرده و بدون مراجعه برای خود وقت تعیین کنند.

پزشکان خیلی راحت و سریع می‌توانند با بیمار ارتباط برقرار کرده و در صورت نیاز توصیه‌هایی را به بیمار به منظور درمان سریع‌تر بنویسند.

مدیریت ارتباط بین کارکنان و مدیر خیلی راحت و سریع انجام می‌شود. به خصوص اینکه در مراکز درمانی کوچک اگر مشکلی بین پرستار و پزشک به وجود بیاید، آن‌ها خیلی راحت می‌توانند با از طریق اپلیکیشن و بدون اینکه بقیه متوجه شوند، مشکل را مطرح و حل نمایند.

فرآیند کاری به صورت شفاف و ثبت شده خواهد بود و دیگر نیازی نیست تا برای گرفتن امضا یا تأییدیه منتظر مدیر درمانگاه ماند. بلکه او می‌تواند از طریق اپلیکیشن و از راه دور در جریان اقدامات باشد و دستورات لازم را بیان کند.

مزایای طراحی اپلیکیشن پزشکی برای پزشکان

اما جدا از اینکه اپلیکیشن می‌تواند برای بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مفید باشد، پزشکان هم از این خدمات این برنامه استفاده بیشتر کنند. البته طراحی اپلکیشن موبایل برای پزشکان خیلی ساده‌تر خواهد بود و بسیاری از امکانات پیچیده‌ای که در بیمارستان نیاز است، در برنامه آن‌ها وجود نخواهد داشت.

 • بیمار می‌توان در هر ساعت از شبانه روز برای خود نوبت رزرو کند.
 • ارتباط بین پزشک و بیمار به صورت 24 ساعته خواهد بود و می‌تواند تا اتمام درمان خود با پزشک در خصوص عوارض مشورت کند.
 • پرداخت ویزیت خیلی راحت و سریع با استفاده از اینترنت خواهد بود.
 • باعث افزایش رضایت بیمار خواهد شد.
 • پرونده بیمار در اپلیکیشن ثبت خواهد شد و از این رو پزشک می‌تواند در هر بار مراجعه به سوابق بیماری او دسترسی کامل داشته باشد.
 • دعوای بین منشی و بیمار را به خاطر مسائلی مانند رزرو و غیره به شدت کاهش می‌دهد.
 •  

در اپلیکیشن پزشکی، پزشکان و مراکز خدمات درمانی چه امکاناتی باید وجود داشته باشد؟

تعدادی ویژگی و خدمات در اپلیکیشن های پزشکان وجود دارد که همه آن‌ها باید داشته باشند و به اصطلاح ثابت هستند؛ اما تعدادی دیگر ویژگی‌ها متغیرند و بسته به هدف مکان مورد استفاده دارد. مسلماً ویژگی‌هایی که در طراحی اپلیکیشن یک بیمارستان استفاده می‌شود، به مراتب باید خیلی بیشتراز یک مطب پزشک باشد.

 • رزرو نوبت
 • امکان چت مستقیم بین پزشک و بیمار
 • نمودار روند درمان بیمار
 • مکانی برای ثبت سوابق درمانی بیمار در گذشته
 • ارتباط بین کادر مطب یا درمانگاه
 • بخش مقالات که در خصوص بیماری‌ها و روش‌های درمان توضیح داده شود به خصوص فیزیوتراپی‌ها که بتوانند از طریق اپلیکیشن ورزش‌ها را توضیح دهند.
 • امکان نسخه آنلاین
 • امکان ارسال عکس

برای درک بهتر مقاله خواندن مطلب زیر به شما پیشنهاد می‌شود :

اصول روانشناسی طراحی اپلیکیشن که باید بدانید

آیا اپلیکیشن IOS استفاده کنیم یا اندروید؟

اگر مطب شما در شهر کوچک قرار دارد که مردمانش درآمد متوسط دارند، استفاده از اپلکیشن اندروید به صرفه تراست. استفاده از اپلیکیشن IOS نیازمند این است که مردم گوشی‌های اپل را خریداری کنند که با توجه به گران بودن و سطح زندگی مردم، نشدنی است؛ اما اگر قصد طراحی برنامه موبایل برای بیمارستان را دارید، هر دو لازم است. به هر حال بیماران بیمارستان هر نوع قشر با هر سطح درآمدی را شامل می‌شود و از این رو شما به منظور افزایش رضایت مشتریان خود، نیاز است که هر دو را طراحی کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان با ما در ارتباظ باشید.

تماس با مشاورین ما

 • بیمار به راحتی می‌تواند به آموزش‌های موجود در اپلیکیشن پزشکی دسترسی داشته و دیگر نیازی به چاپ کاغذ یا بروشور نیست و از این رو باعث کاهش هزینه‌های جانبی بیمارستان‌ها می‌شود
 • بیمار به راحتی می‌تواند به آموزش‌های موجود در اپلیکیشن پزشکی دسترسی داشته و دیگر نیازی به چاپ کاغذ یا بروشور نیست و از این رو باعث کاهش هزینه‌های جانبی بیمارستان‌ها می‌شود
 • بیمار به راحتی می‌تواند به آموزش‌های موجود در اپلیکیشن پزشکی دسترسی داشته و دیگر نیازی به چاپ کاغذ یا 
2889

بلاگ های مرتبط

ثبت نظر جدید

Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

نظرات کاربران

آیا سوالی دارید ؟

با تلگرام @soroosh_pardaz و واتس اپ 09108454545 و یا با ایمیل آدرس ایمیل سروش پرداز تماس برقرار کنید.

logo-samandehi