چرا رستوران‌ها به یک اپلیکیشن موبایل نیاز دارند؟

چرا رستوران‌ها به یک اپلیکیشن موبایل نیاز دارند؟

چه بخواهیم قبول کنیم یا نه شیوه‌های زندگی امروزی بسیار تغییر کرده است. اگر بخواهیم پیشرفت کنیم و خودمان را بین رقبایمان زنده نگه داریم، باید با تغییرات پیش برویم. یکی از تغییرات مهم در حوزه رستوران‌ها است. با گسترش استفاده از طراحی سایت و اپلیکیشن و ورود آن‌ها به حوزه کسب وکار، بسیاری از رستوران و فست فودها رو به استفاده از این خدمات برای دریافت سفارش و افزایش فروش آورده‌اند؛ حتی رستوران‌هایی که برای خود سایت هم نزدند، از طریق سایت‌های سفارش اینترنتی غذا توانسته‌اند مشتریان بیشتری را نسبت به گذشته به دست بیاورند.

با نگاهی به سایت‌های سفارش غذای آنلاین که بیشتر نقش واسط را دارند و به شما رستوران‌ها و فست فودهای اطراف منزلتان را معرفی می‌کنند، به راحتی می‌توانیم مشاهده کنیم که هر ماه بر تعداد رستوران‌ها اضافه می‌شود. این به معنای افزایش درک مدیران رستوران و فست فود­ها از تأثیر اینترنت برای افزایش فروش است. در این بین بعضی از مدیران این مجموعه‌ها هستند که خود علاوه بر تبلیغ در این سایت‌ها، اقدام به طراحی اپلیکیشن برای کسب و کارشان کردند.

در این مقاله ما قصد داریم تا به شما بگوییم که چرا باید در کنار تبلیغ رستوران خود، یک اپلیکیشن هم داشته باشید.

بسیاری از صاحبان رستوران و فست و فودها فکر می‌کنند که معرفی مکان خود در سایت‌های سفارش اینترنتی دیگر نیازی به اپلیکیشن ندارد؛ اما باید بدانید که داشتن اپلیکیشن و تبلیغ آن باعث ورود اختصاصی مشتری به رستوران شما می‌شود، در صورتی که در سایت‌های سفارش غذا با توجه به زیاد بودن مکان غذایی امکان دیدن آگهی شما کمتر می‌شود.

چرا رستوران به اپلیکیشن نیاز دارد؟

قبل از اینکه دلایل نیاز یک رستوران به اپلیکیشن را بیان کنیم، ابتدا بهتر است که در اول مشکلات سنتی سفارش غذا را بگوییم.

مشکلات سفارش سنتی غذا

در چند سال گذشته که فروش اینترنتی و سفارش‌های آنلاین غذا وجود نداشت، شما مجبور بودید برای سفارش هر نوع غذایی به نزدیک‌ترین رستوران یا فست فود محل زندگی خود می‌رفتید. اگر خوش شانس بودید و رستوران در نزدیک محل زندگی شما وجود داشت، می‌توانستید پیاده بروید یا با نهایتاً با تلفن غذای خود را سفارش می‌دادید که به هرحال وقت زیادی از شما می‌گرفت؛ اما اگر رستوران دور بود، باید از اتومبیل خود استفاده می‌کردید. نبود جای پارک، اولین معضلی بود که شما با آن‌ها برمی‌خوردید. این مشکلات یعنی اتلاف وقت و پیدا کردن در شهرهای بزرگ و شلوغ بیشتر از همه بر تصمیم گیری خرید و سفارش مردم اثرگذار بود.

در واقع اگر بخواهیم مشکلات سنتی سفارش غذا را بیان کنیم، به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

·        باعث اتلاف وقت شما می‌شد. زمان رفت و برگشت شما به رستوران، زمان انتظار در صف سفارش و زمان منتظر ماندن برای سفارش غذا از مهم‌ترین مشکلات مردم در سفارش سنتی غذا بود. البته این به نوع و مکان رستوران‌ها بستگی دارد و زمان آن‌ها متفاوت خواهد بود.

·        نبود جای پارک یا بد مسیر بودن رستوران. این مسئله بیشتر زمانی خود را نشان می‌دهد که شما قصد خوردن غذا در یک مکان خیلی لوکس یا مهم را داشته باشید. حالا اگر شهرتان مانند تهران، شلوغ و پرترافیک باشد، دیگر بدتر خواهد بود. بسیار اتفاق افتاده است که بیشتر مشتریان به خاطر همین مسئله بی‌خیال خوردن غذا در یک رستوران شده‌اند.

·        در روش سفارش از تلفن امکان ثبت اشتباه سفارش وجود دارد. شلوغ بودن رستوران یا حواس پرت بودن مسئول سفارش پشت تلفن بارها باعث شده است که او به خوبی متوجه سفارش مشتری خود نشود و به اشتباه غذایی را در لیست او بنویسد.

·        عدم دسترسی به لیست کامل غذاها و قیمت‌های آن و پرسیدن انواع آن‌ها توسط مشتری از مسئول ثبت باعث می‌شود که وقت بسیاری هم از شما و هم مسئول ثبت سفارش گرفته شود. برای همین شما مجبور بودید که برای سفارش خود به چند غذا بسنده کرده تا کمتر وقتتان گرفته شود.

همه این مشکلات باعث شده بود که مردم کمتر اقدام به سفارش غذا از رستوران کنند و در مواقعی که واقعاً مجبور بودند و غذایی نداشتند، چند رستوران نزدیک محل خود را انتخاب کنند.

یکی از روش‌هایی که در چند سال گذشته بین رستوران‌دارها زیاد شده است، استفاده از اپلیکیشن است. مدیران با استفاده از اپلیکیشن و تبلیغ آن، نه تنها توانسته‌اند که رضایت مشتریان فعلی خود را افزایش دهند، بلکه باعث شده است تا تعداد مشتریان بیشتری از در محل خود به دست بیاورند.

خواندن این مقاله به شما توصیه می‌شود:

تاثیرطراحی اپلیکشن بر پیشرفت کسب وکارها

مزایای طراحی اپلیکیشن رستوران

جدا از ثبت رستوران یا فست فود خود در سایت‌های سفارش غذای اینترنتی و مزیت‌هایی این روش دارد، ما به دلایل زیر به شما پیشنهاد می‌کنیم که در کنار آن، اقدام به طراحی اپلیکیشن رستوران کنید. ممکن است که شما در نگاه اول بیان کنید که ساخت یک اپلیکیشن هزینه بر باشد؛ اما اگر مزیت‌های آن را بدانید، همین الان اقدام خواهید کرد.

·        مشتری به راحتی می‌تواند به تمامی لیست غذاهای شما با قیمت‌های به روز دسترسی داشته باشد و دیگر اتلاف وقتی از نظر صحبت بین مسئول ثبت و مشتری وجود نخواهد داشت.

·        امکان پرداخت آنلاین وجود دارد و دیگر مشکل پول نقد و خرابی کارت خوان وجود ندارد.

·        مشتری می‌تواند در هر نقطه ای شهر سفارش خود را ثبت کند و تا برسد به خانه، غذای خود را تحویل بگیرد.

·        مدیر رستوران می‌تواند اپلیکیشن خود را تبلیغ کند تا بتواند مشتریان جدیدی را به دست بیاورد.

·        امکان به روزرسانی سریع قیمت­ها وجود دارد و مشتری در همان لحظه متوجه تغییرات خواهد شد.

·        مشتری می­تواند توضیحات مربوط به غذای خود را بنویسد.

·        مدیر می­تواند تمامی اطلاعات غذا را برای مشتریان ثبت کند تا آن­­ها با آگاهی سفارش خود را ثبت نمایند.

·        امکان تخفیف برای مشتریان قدیمی در هنگام خرید وجود دارد.

شرکت سروش پرداز با استفاده از نیروهای متخصص و برنامه نویسان زبده  خود می تواند شما در زمینه طراحی اپلیکشن رستورانی یاری کند.

تماس با مشاورین ما

 

1611

بلاگ های مرتبط

ثبت نظر جدید

Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

نظرات کاربران

آیا سوالی دارید ؟

با تلگرام @soroosh_pardaz و واتس اپ 09108454545 و یا با ایمیل آدرس ایمیل سروش پرداز تماس برقرار کنید.

logo-samandehi