بهترین طرح های رابط کاربری UI در سال 2018

بهترین طرح های رابط کاربری UI در سال 2018

به دست آوردن یک ایده در طراحی اپلیکیشن برای طراحان همیشه یک چالش اساسی بوده است و در بعضی مواقع آن‌ها روزها و ساعت‌ها برای ایجاد یک طرح خیلی ساده به تحقیق و بررسی می‌پردازند. شاید بپرسید که کشیدن یک طرح ساده چرا باید تا این حد زمان بگیرد و اصلاً چه نیازی به این همه فکر و تحقیق است؟

در جواب بهتر است بگوییم که یک طراح خوب فقط به دنبال کشیدن یک طرح با رابط کاربری خیلی زیبا و حرفه‌ای نیست. یک طرح با المان‌های گرافیکی زیبا بخشی از کار است؛ اما چیزی که برای طراحان بیشتر اهمیت دارد، بهینه سازی تجربه کاربری است. این به معنای افزایش رضایت مندی کاربران در استفاده از اپلیکیشن است؛ یعنی کاربر به راحتی بتواند با طرح ارتباط برقرار کرده و بدون هیچ مشکلی نیاز خود را رفع نماید.

پیشرفت تکنولوژی و اهمیت آن در تجربه کاربری

با پیشرفت تکنولوژی و افزایش استفاده از گوشی‌های هوشمند و انجام فعالیت‌ها با آن‌ها، بیشتر کسب‌وکارها به سراغ ساخت اپلیکیشن رفتند. اپلیکیشن تا چند سال پیش یک برنامه خیلی لوکس به حساب می‌آمد که فقط شرکت‌های بزرگ و اینترنتی از آن می‌توانستند استفاده کنند و در واقع خیلی خدمات خاصی هم در آن‌ها ارائه نمی‌شد؛ اما امروزه برنامه‌های موبایل به یک ابزار الزامی برای بازاریابی و افزایش فروش و برندینگ تبدیل شده است و اپلیکیشن هایی می‌توانند گوی رقابت را از بقیه بربایند که علاوه بر انجام خدمات مورد نیاز کاربران خود، استفاده و کارکرد آن‌ها هم آسان باشد تا کاربر برای پیدا کردن مسیر مورد نیاز خود به دردسر نیافتد.

این مسئله یعنی داشتن تجربه کاربری مناسب با توجه به افزایش تعداد اپلیکیشن هایی که خدمات یکسانی می‌دهند، اهمیت بیشتری دارد؛ زیرا اگر کاربری نتواند از یک برنامه موبایل به راحتی استفاده کند، به سراغ برنامه دیگری خواهد رفت. برای همین است که یک طراح برای کشیدن حتی طرح اولیه هم ساعت‌ها به تحقیق و بررسی می‌پردازد و به دنبال نمونه‌های خارجی برای به دست آوردن ایده است.

در ادامه این مقاله ما قصد داریم تا 10 اپلیکیشن که به شما طراح و برنامه نویس موبایل در گرفتن ایده برای طراحی رابط کاربری (UI) و از همه مهم‌تر تجربه کاربری (UX) کمک خواهد کرد را بیان کنیم.

1.YONO.MP3 اپلیکیشن پخش موزیک 

یونو یک اپلیکیشن موزیک است که نه تنها کاربرانش می‌توانند موزیک‌های مورد علاقه خود را گوش کرده، بلکه می‌توانند از رادیو هم برای به دست آوردن آخرین اخبار هم استفاده کنند. در این اپلیکیشن شما می‌توانید آهنگ‌های مورد علاقه خود را پیدا کرده و آن را با دوستان خود به اشتراک گذشته و در آخر دسته بندی کنید. این اپلیکیشن توسط آنتون شماتکو، استودیو گرین شارک و پاول خنکین طراحی شده است.

مشخصات:

طراحی رابط کاربری زیبا، ساده و خیره کننده در کنار پالت رنگی متناسب (استفاده از تضاد رنگ بسیار زیبا و حرفه‌ای قرمز و مشکی) نظر هر کاربری را در همان اول به خود جلب می‌کند. تضاد رنگ‌ها در قسمت‌های کوچک به خصوص دکمه‌ها و همچنین CTA ها به صورت حرفه‌ای به کار رفته است که باعث افزایش تمرکز کاربر در این قسمت‌ها برای انجام فعالیت می‌شود. در واقع مزیت این اپلیکیشن که معرفی کرده‌ایم، استفاده از تضاد رنگی عالی است که در تمامی برنامه می‌تواند توجه کاربر را به نقاط اصلی معطوف کند، بدون اینکه رنگ‌های قرمز و مشکی باعث اذیت او شود.

2.  Watering Tracker اپلیکیشن مصرف آب

اگر عاشق باغبانی و گل‌کاری هستید یا اینکه حرفه شما در این خصوص است، این اپلیکیشن برای شما طراحی شده است. اپلیکیشن واترینگ تراکر در واقع یک برنامه زمانی است که به کاربران زمان آب دادن و رسیدگی را به گیاهان یادآوری می‌کند؛ همچنین کاربر می‌تواند برنامه را با توجه به رشد گیاهان مورد بررسی قرار دهد.

مشخصات:

این اپلیکیشن همانند یک دفترچه یادداشت می‌ماند که به کاربران زمان آبیاری و رسیدگی به گیاهان و گل‌ها را یادآوری می‌کند. طرح فوق العاده زیبایی و متناسب که در پشت زمینه این اپلیکیشن به کار رفته است، حس کار واقعی را به کاربران القا می‌کند. همچنین در خصوص انواع گیاهان انواع اطلاعات مهم و به روزی را ارائه می‌کند. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این اپلیکیشن، استفاده از طرح رنگ بسیار زیبای سبز با پشت زمینه سفید و البته عکس‌های فوق العاده عالی است که فهم کار و استفاده را برای کاربران بسیار آسان کرده است.

3. اپلیکیشن پخش موسیقی Listen 

یک اپلیکیشن با نمونه سازی اولیه است که کاربران در آن می‌توانند به انواع موزیک‌های مورد دلخواه خود باحالت‌های مد متفاوت گوش دهند. رابط کاربری ساده‌ای در طراحی این اپلیکیشن به کاربران در پیدا کردن انواع آهنگ‌ها کمک می‌کند.

 مشخصات:

پس‌زمینه آبی با نوشته‌های سفید به همراه آیکون‌هایی با سایه‌های قهوه‌ای، ارتباط و خواندن مطالب را برای کاربر خیلی راحت کرده است. همچنین استفاده از برهم‌کنش‌های حرفه‌ای در انجام عملیات تجربه خیلی خوب و فوق العاده به آن‌ها القا می‌کند.

4.اپلیکیشن کافی شاپ  NightOwl Coffee 

یک اپلیکیشن سفارش قهوه است که کاربران می‌توانند خیلی سریع، قهوه‌های دلخواه خود را در اندازه‌های مختلف و البته داغ سفارش داده و تحویل بگیرند.

مشخصات:

عناصر گرافیکی هندسی و کارتونی به همراه استفاده از تضاد رنگی بسیار زیبا با پس‌زمینه بی‌رنگ و شکل‌های طوسی و همچنین دکمه‌هایی به رنگ زرد مایل به نارنجی، تصویر فوق العاده زیبایی را برای کاربر ایجاد و درک او از پیمایش آسان‌تر کرده است. در واقع کاربر برای استفاده از این اپلیکیشن به هیچ دردسری از درک مسیرها و ارتباط با المان‌ها برنخواهد خورد.

5. اپلیکیشن مدیریت Roomframes app 

یک اپلیکیشن IOS است که به کاربران امکان ثبت مکان‌هایی را که قبلاً بازدید کرده‌اند را می‌دهد، به خصوص مکان‌هایی را که در مسافرت در آنجا خوابیده‌اند و دوست ندارند که چنین تجربه‌ای را از دست بدهند، به راحتی می‌توانند در این اپلیکیشن ثبت کنند. به نوعی می‌توان برنامه موبایل را دفترچه خاطرات نامید.

مشخصات:

کار کردن با این اپلیکیشن خیلی راحت است. شما می‌توانید برای هر مکانی که بازدید کرده‌اید، یک فریم جداگانه ایجاد کرده و در آن مشخصات و جزئیات سفر و مکان بازدید را ثبت کنید. پشت زمینه سفید با نوشته‌هایی مشکی و آبی روشن و به همراه امکاناتی مانند اضافه کردن تگ‌ها، کار با این دفترچه خاطرات را برای کاربران دلنشین تر کرده است.

6. اپلیکیشن خودرو IOS APP Slide Car 

یک اپلیکیشن حرفه‌ای برای ماشین بازها! این اپلیکیشن IOS به عاشقان ماشین امکان دسته بندی، جست‌وجو و بیزینس با خودرو را می‌دهد و به راحتی می‌توانند با همنوعان خود در ارتباط باشند.

مشخصات:

پس‌زمینه فوق العاده ساده که باعث افزایش تمرکز کاربر به اطلاعات موجود در خصوص خودرو می‌شود. همچنین جست‌وجو پیشرفته که پیدا کردن خودروی مورد نظر را برای کاربران خیلی راحت و سریع‌تر کرده است. یک معامله خودرو بدون هیچ‌گونه دردسر و زحمتی!

7. اپلیکیشن فروشگاهی Karoline 

یک اپلیکیشن مخصوص خانم‌ها که با استفاده از آن می‌توانند انواع لباس مورد نیاز خود را خیلی راحت و سریع خریداری کنند. ورود آقایان به این اپلیکیشن ممنوع است (;

مشخصات:

پس‌زمینه این برنامه موبایل کاملاً برای خانم‌ها رنگ آمیزی شده است: صورتی. نمایش اطلاعات کامل با جزئیاتی که هر بانویی نیاز به آن دارد به همراه طراحی آیکون‌های ساده با پیمایش راحت‌تر، این اپلیکیشن را محبوب خانم‌ها کرده است.

8. اپلیکیشن مدیریت Space 

اپلیکیشنی که دغدغه مدیریت رویدادهای زندگی را کاهش می‌دهد. در این اپلیکیشن، کاربر می‌تواند برنامه کاری خود را مانند یک دفترچه اما به صورت حرفه‌ای ثبت کند و طوری تنظیم نماید که قبل از شروع به کاربر از طریق این برنامه از طریق یک زنگ هشدار اطلاع داده شود. همچنین می‌تواند اوضاع ترافیک و شرایط آب و هوایی را به صورت آنلاین در روز قرارهای کاری و غیر کاری خود بررسی کند.

مشخصات:

اپلیکیشنی است به جرئت باید گفت یک نمونه عالی کاری در برنامه نویسی موبایل است. آیکون‌های انیمیشنی و ساده به همراه رنگ آبی که حس آرام‌بخشی را به کاربر می‌دهد؛ یعنی با این اپلیکیشن دیگر هیچ کسی نگران این نیست که قرار روز خاصی را فراموش کند. همچنین امکان اضافه کردن خصوصیاتی به این برنامه با پیمایش آسانی که دارد، برنامه را برای کاربران دلنشین تر کرده است.

9. اپلیکیشن تبلیغات QuickBee 

هر نوع اطلاعاتی که در خصوص هر موضوعی بخواهید، شما به راحتی می‌توانید در این اپلیکیشن پیدا کنید. اطلاعاتی که مناسب ادامه زندگی شما است!

مشخصات:

طراحی ساده و استفاده از رنگ‌های فانتزی و متنوع در انواع طرح به خصوص آیکون‌ها، تشخیص و پیمایش را برای کاربران آسان کرده است. نکته مهم در طراحی آیکون‌ها این است که در هر مربع، یک شکل قرار داده است که درک عملکردی آن‌ها را راحت‌تر کرده است.

10. اپلیکیشن کیف پول دیجیتال  Wallet 

اپلیکیشنی که به کاربران امکان مدیریت مالی را می‌دهد. این برنامه برای افرادی که نمی‌توانند دخل و خرج خود را مدیریت کنند یا درزمینهٔ حسابداری کار می‌کنند و علاقه به حساب و کتاب زندگی خود و کسب وکارشان را دارند، بسیار مناسب است.

مشخصات:

این برنامه پر از نموداراست، اما تضاد رنگی مناسب با پس‌زمینه و استفاده از رنگ‌ها و شکل‌های هندسی ساده فهم اطلاعات را برای کاربران بسیار راحت کرده است، به طوری که اگر کاربری برای بار اول به یک برنامه حسابداری نگاه کند، همه موارد به خوبی متوجه خواهد شد.

 

 

 

2855

بلاگ های مرتبط

ثبت نظر جدید

Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

نظرات کاربران

آیا سوالی دارید ؟

با تلگرام 09108454545 و یا با ایمیل آدرس ایمیل سروش پرداز تماس برقرار کنید.

برای تماس با مشاورین میتوانید با شماره های 22827258-021 و 22827257-021 تماس حاصل فرمایید همچنین برای تسهیل در ارتباطات میتوانید با تلگرام شرکت به شماره 09108454545 تماس بگیرید.


logo-samandehi