17 نکته مهم برای شروع برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل

17 نکته مهم برای شروع برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل

برنامه نویسی همیشه یک رشته دشوار و سخت حساب میشود بخصوص برای جوانان که در دوران دانشجویی شان ممکن است که با یک پروژه برنامه نویسی با هر زبانی سرو کار داشته اند و میزان دشواری این رشته را به خوبی درک کرده اند.البته شروع هر حرفه و فنی دشواری ها وسختی های خودش را دارد و مانند هر چیز دیگری برای حرفه ای شدن باید بسیار زحمت کشید.

اگر شما برای شروع هر چیزی راهنمایی داشته باشید که بتوانید از آن پیروی کنید کارتان راحت تر خواهد شد.با اینکه هیچ طرح و برنامه خاصی برای آموزش برنامه نویسی موبایل وجود ندارد اما همچنان منابع و راهنما های بسیاری وجود دارد که میتوان از طریق آنها برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل را شروع کرد.

ما به عنوان برترین شرکت برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل اندروید و ios در ایران از بهترین تجربه هایمان استفاده کردیم تا فرایند شروع برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل برای شما مقداری آسان تر شود و آنچه را که شما باید در مورد هر یک این شیوه ها بدانید را توضیح داده ایم تا بتوانید برای موفقیت آماده شوید.

17 نکته مهم برای تمرین برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل به صورت زیر میباشد

1-تحقیقات خود را شروع کنید

17 نکته مهم برای شروع برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل

اگر شما تحقیقات خود را در زمان مناسب نتوانید انجام دهید اپلیکیشن موبایل شما شانس موفقیت را از دست خواهد داد.مولفه های بسیاری وجود دارد که شما باید آنها را آنالیز کنید.

اول از همه شما باید مخاطب هدفتان را شناسایی کنید.بفهمید که آنها چه کسانی هستند و چگونه رفتار میکنند و چطور قرار است که زندگی شما را به عنوان برنامه نویس موبایل آسانتر کنند.

زمانی که مشخص کردید که مخاطبان احتمالی تان چه کسانی خواهند بود باید مشخص کنید که اپلیکیشن موبایل شما چطور میتواند نیاز هایشان را برطرف کند چطور میتواند زندگیشان را بهتر کند و چه ارزشی را به آنها پیشنهاد میکند؟

چه کسی با اپلیکیشن موبایل خود امکاناتی که شما در نظر گرفتید را ارائه میدهد؟یعنی شما باید در مورد رقیبانتان نیز تحقیق کنید.

اگر تمام تحقیقات را قبل از شروع پروسه برنامه نویسی موبایل انجام ندهید احتمالا شما پول و وقت خود را صرف اپلیکیشنی کردید که کسی به آن نیاز ندارد.

2-متد برنامه نویسی خود را انتخاب کنید

اپلیکیشن های موبایل از طریق روش های مختلف برنامه نویسی میشوند.قبل از ورود به این حوضه باید تصمیم بگیرید که چه نوع اپلیکیشنی را قصد دارید برنامه نویسی کنید.اپلیکیشن های نیتیو , اپلیکیشن های هایبرید و وب اپلیکیشن ها.

برای آموزش متد های برنامه نویسی به بلاگ زیر مراجعه کنید

آموزش متد های برنامه نویسی 

17 نکته مهم برای شروع برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل

در هر دو روش برنامه نویسی جنبه های مثبت و منفی وجود دارد.

قسمتی از این تصمیم گیری مربوط به اپلیکیشن موبایل ی که میخواهید بسازید دارد.برای مثال زمانی که میخواهید اپلیکیشن بازی بسازید باید تجربه کاربری بی عیب و نقص ایجاد کنید, با این وجود بهتر است شما از طریق متد نیتیو (Native) این بازی را بسازید.

اپلیکیشن های نیتیو عالی هستند اما آنها برای برنامه نویسی گران قیمیت و با هزینه بیشتری هستند و شما فقط میتوانید در آن واحد برای یک پلتفرم این اپلییشن هارا ایجاد کنید.

پس اگر قصد دارید که اپلیکیشن خود را هم برای پلتفرم اندروید و هم برای پلتفرم (ios) انتشار دهید این گزینه مناسبی نمیباشد.

برنامه نویسی اپلیکیشن های هایبرید هم از لحاظ هزینه تولید مناسب است و هم اینکه امکان کراس پلتفرم (توسعه همسو) را دارد یعنی همزمان میتوان یک اپلیکیشن را برای دو یا چند پلتفرم ایجاد کرد.

وب اپلیکیشن ها هم برای کسانی مناسب است که برای توزیع اپلیکیشن محدود به استور های پلتفرم ها نیستند.

قسمت دیگر این تصمیم گیری نیز بستگی به میزان مهارت شما در برنامه نویسی دارد.پس قبل اینکه شروع کنید لازم است که تمام این نکات را به خاطر بسپارید.

حالا میتوانید تصمیم خود را نهایی کنید.

3-پلتفرم خود را انتخاب کنید

17 نکته مهم برای شروع برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل

 

اگر شما متد نیتیو را انتخاب کردید شما باید بین اندروید و (ios) یک گزینه را برای برنامه نویسی انتخاب کنید.

به تحقیقاتی که در ابتدا راجع به بازار هدف انجام داده اید باید مراجعه کنید تا بفهمید مخاطبان هدفتان از چه دستگاه هایی استفاده میکنند.این گزینه به تصمیم گیری تان کمک میکند.

ذکر این نکته بخاطر این است که تفاوت هایی بین مخاطبان اندروید و ios وجود دارد.

17 نکته مهم برای شروع برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل

اگه میخواهید با متد نیتیو برای هر دو پلتفرم برنامه نویسی را همزمان انجام دهید احتمالا کار خودتان سخت و در آخر به مشکل خواهید خورد و پروژتان نیمه کاره خواهد ماند.

 

این بلاگ در روز های آتی بروز رسانی خواهد شد

3545

بلاگ های مرتبط

ثبت نظر جدید

Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

نظرات کاربران

آیا سوالی دارید ؟

با تلگرام @soroosh_pardaz و واتس اپ 09108454545 و یا با ایمیل آدرس ایمیل سروش پرداز تماس برقرار کنید.

logo-samandehi