آموزش بیت کوین (قسمت دوم)

آموزش بیت کوین (قسمت دوم)

در قسمت اول آموزش بیت کوین که یک ارز دیجیتال با امکانات بسیار است نحوه عملکرد بیت کوین را برسی کردیم و با ویژگی های آن آشنا شدیم در این قسمت به نحوه بدست آوردن و ذخیره کردن بیت کوین خواهیم پرداخت, با ما همراه باشید.

چگونه بیت کوین بدست آوریم و آن را نگه داری کنیم؟

آموزش بیت کوین:بدست آوردن

اول از همه باید یاد آوری کرد که بیت کوین یک پول دیجیتال است.هیچگونه پیشتیبانی از طریق دولت و بانک ندارد.با این حال خطرناک است و حتی خطر از دست دادن آن هم وجود دارد.

ما توضیح خواهیم داد که برای محافظت از بیت کوین خود چه کاری باید انجام دهید.اما باید شما باید بدانید که اگر کیف پول دیجیتال شما مفقود شود یا در هنگام انتقال بیت کوین را به آدرس اشتباهی ارسال کنید و یا به هر نحوی از شما دزدیده شود ممکن است هرگز نتوانید آن را برگردانید.ممکن است شما تمام سرمایه تان را از دست بدهید و این قضیه ریسک بالایی دارد.

ما فکر میکنیم اگر شما مقداری مراقب باشید و روند کار را درست انجام دهید میتوان این ریسک ها را به حد اقل رساند.

ما همیشه پیشنهاد میکنیم که آهسته و پیوسته شروع به کار کنید.تنظیمات را انجام دهید و مقدار کمی بیت کوین بخرید.تا زمانی که احساس راحتی با سیستم پیدا کنید.شاید بخواهید بیت کوین های خود را در چند کیف پول نگه داری کنید تا آنها را جدا از هم و امن نگه دارید.

حالا ممکن است پیش خود سوال کنید که کیف پول چیست؟

آموزش بیت کوین:کیف پول

خیلی ساده است.اولین قدم برای بدست آوردن بیت کوین , داشتن کیف پول است که بیت کوین را در آن ذخیره کنید.کیف پول بیت کوین به صورت دیجیتالی است.

بهترین منبع برای پیدا کردن کیف پول دیجیتال رفتن به وبسایت bitcoin.org  است.در حقیقت ممکن است شما از این سایت به عنوان منبع استفاده کنید تا احساس راحتی با این سیستم پیدا کنید.

اگر به لینک      bitcoin.org/en/choose-your-wallet  سر بزید میتوانید کیف پول مورد نظر خود را برای ذخیره کردن بیت کوین انتخاب کنید. 

انتخاب های زیادی وجود دارد .اکثر آنها امکانات مشابه ارائه میدهند که میتوانید بیت کوین را ارسال ,دریافت و ذخیره کرد.

زمانی که شما کیف پول خود را باز میکنید یک سری تنظیمات امنیتی را باید انجام دهید مثل انتخاب رمز بسیار دشوار شامل حروف اعداد و کاراکتر ها .

زمانی که تنظیمات کیف پول را انجام دادید آماده برای دریافت بیت کوین میشوید.

زمانی که آدرسی دریافت کنید در کیف پول شما نمایش داده میشود.این آدرس تشکیل شده از اعداد و حروف تصادفی است.شاید اینگونه باشد: 141ZdQfF6q55ySTC1HXMJLWNoRY4WEbr7qx.

دلیل این همه پیچیدگی این است که بیت کوین به صورت ناشناس عمل میکند.و زمانی هم که هنگام انجام معامله در بلاکچین به راحتی قابل رویت است هیچ اطلاعاتی نظیر نام و آدرس و ... دیگری نمایش داده نمیشود.

پیگیری تراکنش برای هر شخصی کاملا دشوار است و این یک ویژگی هیجان انگیز در بیت کوین است.همانطور که میتوانید تصور کنید هیچ گونه پیگیری از طریق دولت و قانون گذاران نمیتواند صورت گیرد و دردسر های از این قبیل دیگر ندارید.

اما هیچ چیز غیر قانونی در مورد مالکیت بیت کوین وجود ندارد.و بیشتر دولت ها هنوز هیچ ایده ای ندارند که چونه با آن رفتار کنند.

خب برگردیم سر موضوع کیف پول

شما آدرس حساب خود برای دریافت بیت کوین را میدانید.حالا زمان خرید مقداری بیت کوین است.برای خرید باید پول پرداخت کنید.

در بریتانیا برای خرید بیت کوین میتوانید از سایت Bittylicious استفاده کنید که کار بسیار ساده ایست.تمام آنچه نیاز است یک حساب بانکی یک آدرس ایمیل و یک سند هویت برای تایید حساب خود میباشد.

نحوه کار با این سایت هم بسیار آسان است شما تعداد بیت کوین های دلخواه را وارد میکنید و اعلام میکنید که چقدر از پوند انگلیس را میخواهید خرج کنید.گاهی اوقات هم برای خرید , محدودیت در تعداد بیت کوین وجود دارد.

زمانی که شما اعلام کردید چه تعداد بیت کوین میخواهید یا چه مقدار از پول خود را در قبال بیت کوین میدهید زمان وارد کردن آدرس حساب دریافتی خود میرسد که بسیار مهم است و باید با دقت کامل انجام شود زیرا اگر آدرس دریافتی را اشتباه وارد کنید و اگر انتقال بیت کوین به پایان رسد شما نه بیت کوین گیرتان می آید نه پولتان برمیگردد.

در ایران نیز میتوانید از طریق سایت ارز روز اقدام به خرید بیت کوین کنید که به همان سادگی میباشد و پرداخت آن نیز با ریال میباشد که کار را برای افراد داخل کشور راحت میکند.

شما میتوانید یکی از روش های پیشنهاد شده را دنبال کنید تا تراکنشتان به صورت کامل انجام شود و بعد از زمان کمی بیت کوین شما در کیف پولتان باشد.شما همچنین باید گاها به کیف پول خود سر بزنید تا آخرین نسخه بلاکچین رو دریافت کنید.برای جا به جا کردن بیت کوین خود باید از آخرین نسخه بلاکچین استفاده کنید.

حالا میتوانید هر تعداد کیف پول که میخواهید ایجاد کنید.ایجاد کیف پول رایگان است و میتوانید از طریق کامپیوتر,لپتاپ,تبلت و یا موبایل خود کیف پول ایجاد کنید.

زمانی که بیت کوین را در کیف پول خود ذخیره کردید مهمترین چیز حفاظت از آن است.

محافظت از بیت کوین

آموزش بیت کوین:محافظت

ما با تاکید به شما میگوییم که کیف پول خود را از طریق دستگاه های خودتان ایجاد کنید.از کیف پول هایی که شرکت های مختلف به صورت آماده ارائه میدهند استفاده نکنید.گزینه هوشمندانه دیگر گرفتن بک آپ یا فایل پشتیبان از کیف پول میباشد.ما همچنین بک آپ گرفتن از کیف پول و ذخیره کردن آن در چند جای مختلف را پیشنهاد میکنیم.مثل کامپیوتر, سی دی, حافظه های خارجی و ...

برای بک آپ کیف پول خود نیز رمز قرار دهید تا هکرها نتوانند به آن دسترسی پیدا کنند و جای بیت کوین های شما امن باشد.

هر بار که بیت کوین دریافت میکنید یا انتقل میدهید از کیف پول جدیدتان باید بک آپ بگیرید.

با این حال بهترین راه برای ذخیره کردن بیت کوین ذخیره سخت افزاری آن است که از هر اتصالی به شبکه اینترنت به دور باشد.

باید توجه کرد که با آمدن محصولات ذخیره سازی جدید به بازار شما باید بک آپ کیف پول خود را بروز رسانی کنید.در حال حاظر فلش درایو ها گزینه مناسب هستند.

شاید این ترسناک به نظر برسد اما شما میتوانید با کمی زمان گذاشتن و انجام مراحل گفته شده ریسک از دست دادن بیت کوین را به حد اقل برسانید.

هیچ چیز در حال حاضر 100 درصد امن نیست مانند دارایی و اموال شما پول داخل کیفتان حتی.

 

شما همچنان میتوانید مطالب بیشتر برای حفاظت از کیف پول را در وبسایت بیت کوین به نشانی bitcoin.org/en/secure-your-wallet مطالعه کنید.

چگونه میتوان بیت کوین را خرج کرد؟

آموزش بیت کوین:خرج کردن بیت کوین

سرانجام گزینه ای برای فروش یا استفاده از بیت کوین وجود دارد.

ما همچنان توصیه میکنیم که بیت کوین خود را ذخیره کنید.پیشنهاد ما سرمایه گذاری بلند مدت است.قدرت و ارزش بیت کوین در دراز مدت بسیار بیشتر از امروز خواهد بود.قیمت پیشبینی شده ما در بلند مدت بیشتر از 50 هزار دلار است.حتی اگر نخواهید که بیت کوین خود را به دلار تبدیل کنید, بسیاری از تجار و شرکت ها برای استفاده از خدمات و فروش محصولات خود بیت کوین دریافت خواهند کرد.

اما اگر میخواهید بیت کوین خود را در کوتاه مدت خرج کنید, فقط نیاز است شرکت هایی که که بیت کوین دریافت میکنند را شناسایی کنید.در حال حاضر انبوهی از شرکت ها وجود دارد که خدمات و محصولات خود را با استفاده از بیت کوین ارائه میدهند.به نظر ما صنعت استفاده از بیت کوین در حال تغیر بزرگی است.اما اگر جایی را پیدا کردید که میخواهید از طریق بیت کوین خرید کنید, دسترسی به کیف پولتان برای انتقال بیت کوین ضروری است.

همچنین اگه بخواهید بیت کوین خود را بفروشید, از طریق کیف پول خود بیت کوین را برای خریدار انتقال میدهید.در دو حالت شما باید بیت کوین خود را انتقال دهید.

شما برای انتقال بیت کوین به آدرس دریافت کننده نیاز دارید.که آن را در فیلد خالی که در گزینه انتقال کیف پولتان وجود دارد باید جایگذاری کنید.باید آدرس را به طور دقیق وارد کنید.چون راه بازگشتی در هنگام خطا وجود ندارد.

انتقال بیت کوین ممکن است اوایلش کمی ترسناک باشد.اما سیستم امنیت بلاکچین را بخاطر بیاورید تا خیالتان راحت شود.زمانی که آدرس را دقیق و درست وارد کنید, مطمعن باشید که به نقطه پایانی انتقال نزدیک شدید.

در زمان فروش بیت کوین ممکن است جزئیات اطلاعات حساب بانکی خود را نیز برای دریافت پول نقد ارائه دهید.این یک فرایند ساده و آسان است البته اگر این تصمیم نهایی تان است.

نکات خرید بیت کوین

آموزش بیت کوین:نکات خرید

پیشنهاد ما این است که بیت کوین را برای فروش و تبدیل به پول رایج خریداری نکنید!هدف این است که بیت کوین را برای سرمایه گذاری بلند مدت خریداری کنید.نه به دلیل افزایش ارزش بیت کوین بلکه به دلیل افزایش قدرت خرید بیت کوین.

با در نظر گرفتن احتمال افزایش شرکت هایی که بیت کوین میپذیرند شما قادر خواهید بود بیت کوین خود را خرج کنید مانند کسی که در سال 2011 بابت پیتزا بیت کوین پرداخت کرد.

اگر آن شخص میتوانست پیش بینی کند و بیت کوین های خود را ذخیره میکرد شاید میتوانست امروز با آن تعداد بیت کوین یک هواپیما یا یک خانه بسیار لوکس خریداری کند!

این داستان برای شما هم صدق میکند.هدف این است که شما بتوانید با بیت کوین در آینده ثروت دیجیتال خود را حفظ کنید.در آن صورت میتوانید با آن در آینده چیز های بسیار ارزشمند را بدست آورید.

فرضیه اصلی ناکاموتو در آن مقاله را بخاطر دارید؟

پرداخت‌های آنلاین مستقیما از یک طرف به یک طرف دیگر ارسال شوند بدون اینکه از یک موسسه مالی عبور کنند.

بیت کوین یک سیستم ضد مالی است.انقلاب تکنولوژی است که پتانسیل آن را دارد که نظرمان را در مورد مدیریت و اداره سیستم مالی در قرن 21 را تغیر دهد.

به همین دلیل است که ما به شما توصیه میکنیم همین الآن تعدادی بیت کوین با هدف سرمایه گذاری بلند مدت خریداری کنید تا زمانی که معاملات از طریق بیت کوین رایج شود.

زمانی که تا رایج شدن معاملات از طریق بیت کوین نتوانستید صبر کنید شما همچنان گزینه فروش بیت کوین و تبدیل آن به پول رایج را در اختیار دارید که باز هم برای شما سود قابل توجهی خواهد آورد.

ما همچنان به شما یادآوری میکنیم که بیت کوین گزینه اصلی سرمایه گذاری تان نباشد.بلکه بیت کوین را در بلند مدت و تبدیل شدنش به واحد ارزی رایج در نظر داشته باشید.

آموزش بیت کوین (قسمت اول)

4181

بلاگ های مرتبط

ثبت نظر جدید

Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

نظرات کاربران

آیا سوالی دارید ؟

با تلگرام @soroosh_pardaz و واتس اپ 09108454545 و یا با ایمیل آدرس ایمیل سروش پرداز تماس برقرار کنید.

logo-samandehi