راههای استفاده از منطقه جغرافیایی برای افزایش درآمد

راههای استفاده از منطقه جغرافیایی برای افزایش درآمد

حتما با بازی پوکمون گو آشنایی دارید بازی که مدت کوتاهی پس از معرفی به سرعت محبوب شد و طرفداران بسیاری پیدا کرد . شخصیت های این بازی در همه جا و حتی در محیط های طبیعی حضور دارند و همین موضوع باعث افزایش محبوبیت پوکمون گو شده است.

پس از معرفی بازی در ماه جولای با استقبال بی نظیری روبرو شد و میزان اجرای روزانه آن به 70 میلیون در روز رسید محبوبیت این بازی باعث اثبات قدرت ویژگی های اپلیکیشن ها مبتنی بر مکان جغرافیایی شد.

اولین باری که بازی ها از مکان جغرافیایی استفاده کردند در سال 2011 بود اما بیشتر در اپلیکیشن ها و دسترسی های جزیی بود تا زمانی که پوکمون گو رونمایی شد.

محبوبیت آنی این برنامه شو و شوق عمومی افراد برای استفاده از برنامه هایی که از موقعیت جغرافیایی استفاده می کنند را نشان می دهد.

این موضوع فرصتی بزرگ برای افرادی است که همواره به فکر ارتقا شغل خود و یافتن فرصت ها موجود هستند می باشد.

با استفاده از موقعیت یابی و بازاریابی تلفن همراه مبتنی بر استراتژی های مکان یابی می توان کسب و کار خود را متحول و هم قدم با تکنولوژی و دنیای تجارت الکترونیک پیش برد.

با توجه به گسترش تلفن های همراه و استقبال افراد مختلف از برنامه های موبایل می توان برنامه ریزی مفیدی برای بازاریابی تلفن های همراه انجام داد.

این درحالی است که نرخ تبدیل  گوشی های هوشمند(CTR) 64 درصد بیشتر از نرخ دسکتاپ می باشد با توجه به انتظارات هموراه در حال تغییر کاربران تلفن همراه راه اندازی بازاریابی بر اساس مناطق جغرافیایی می تواند عملی مفید و هدفمند باشد.

اما چگونه؟

در این مقاله راهکارهایی را برای ترکیب ویژگی های محلی تلفن همراه با استراتژی های بازاریابی معرفی می کنیم:

محتوا و تبلیغات خود را براساس مناطق جغرافیایی برنامه ریزی کنید

تبلیغات براساس مناطق جغرافیایی روشی جدید نیستند اما پیشرفت آها فرصتی برای سوداوری و گسترش کسب و کار می باشد پیش بینی می شود هزینه تبلیغات صورت گرفته روی تلفن همراه از 9.8 میلیارد دلار در سال گذشته به 29.5 میلیارد دلار در سال 2020 می رسد.

برای مثال برای ثبت نام خود در ذهن مشتری می توانید روی اب و هوای محلی مشتری برای رانندگی سرمایه گذاری کنید

یا براساس نوع شغل خود اطلاعات مورد نیاز براساس مناطق جغرافیایی و مرتبط با زمینه کاری را به اطلاع مشتریان و کاربران خود برسانید.

برای مثال شرکت Claritin که یک شرکت دارویی می باشد و دارای بیشترین میزان وفاداری مشتریان در میان شرکت های دارویی می باشد.این شرکت اطلاعات مربوط به آلرژی را براساس مکان جغرافیایی هر مشتری بصورت روزانه برای مشتریانی که از طریق ایمیل ثبت نام کرده اند ارسال می کند.

شما نیز می توانید از این طریق مشتریان خود را جذب کنید برای مثال از موتاریخچه جغرافیای محل کاربر برای ساخت پروفایل او استفاده کنید و ....

صاحبان مشاغل می بایست بسترهای نرم افزارهای موبایل را بشناسند

مشتریان از طریق موبایل با برندها ی مختلف ارتباط برقرار می کنند ممکن است برای مدتهای زیادی تنها از یک برند خود بصورت مداوم خرید کنند اما تبلیغات هدفمند روی تلفن همراه باعث افزایش نرخ CTRو جذب مشتریان بیشتر می شود.

بهبود فرایند خرید و استفاده از محصولات

نیاز مشترین را بسنجید که واقعا به چه نوع خدمات جغرافیایی نیاز دارند

تحویل کالا درب محل؟ خرید از نمایندگان محلی؟ و ...

از کوچکترین فرصت ها استفاده کنید

بجای اینکه دائما تاسف بخورید که چرا تمام راههای ارتباطی از طریق تلفن همراه و اینترنتی است می توانید این راه را بعنوان فرصتی در نظر بگیرید از این فرصت در جهت پیشرفت کار خود استفاده کنید.

مصرف کنندگان جوان دائما در حال پردازش آخرین اطلاعات از طریق موبایل و اینترنت می باشند و طیف وسیعی از مشتریان شما نیز همین افراد هستند پس دست به کار شوید و از این فرصت برای پیشرفت کسب و کار خود استفاده کنید.

1214

بلاگ های مرتبط

ثبت نظر جدید

نظرات کاربران

آیا سوالی دارید ؟

با تلگرام 09108454545 و یا با ایمیل آدرس ایمیل سروش پرداز تماس برقرار کنید.

برای تماس با مشاورین میتوانید با شماره های 02186085365 و 02186084238 و 02186083746 تماس حاصل فرمایید همچنین برای تسهیل در ارتباطات میتوانید با تلگرام شرکت به شماره 09108454545 تماس بگیرید.


logo-samandehi