برندسازی شخصی چیست و لازم است چه چیزی در مورد آن بدانیم؟

برندسازی شخصی چیست و لازم است چه چیزی در مورد آن بدانیم؟

برندسازی شخصی چیزی جز چاپ کارت ویزیت برای معرفی خودتان نیست اما با گسترش آن و فعالیت در شبکه های اجتماعی، می توانید نام خود را بهتر و موثرتر معرفی کنید، کسب و کاری که بواسطه نام شخصی شما معرفی می شود با قدرت تر و محکم تر است اگر به فکر برند کردن نام شخصی خود هستید در این مقاله قصد داریم چند نکته کلیدی برندسازی را مرور کنیم.

برندسازی شخصی چیزی بیش از یک علامت تجاری است و راهی است که بواسطه ی آن مردم شما را به یاد داشته باشند،برندسازی شخصی بستگی به نحوه معرفی خودتان از طریق فضای آنلاین یا آفلاین به مشتریان بالقوه است.

برای مثال نام ترامپ و کلینتون تصویری مشخصی را به ذهن مخاطب می آورد اما تنها بخشی از این تصویر به دلیل فعالیت های سیاسی این اشخاص است دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون از مثال های بارز اشخاصی اند که هنر ارتباط از طریق فضای آنلاین با مخاطب را دارند.

این اشخاص هر دو نام تجاری مشخصی دارند اما داشتن نام تجاری و برند شدن نام آنها تنها مختص به شخصیت های سیاسی یا کارآفرینان نمی باشد، بلکه همه افراد می توانند با نوعی فعالیت خاص و ایده ای جدید نام خود را برند کنند. بطوری که نمونه های بارزی از اشخاص معمولی را در شبکه های اجتماعی می بینیم که بواسطه ی یک حرکت یا ایده ای هوشمندانه و حتی غیر معمول توانسته اند نام خود را برند کنند و در سراسر دنیا آنها را بشناسند. امروزه بواسطه شبکه های اجتماعی و اینترنت دنیا واقعا مانند دهکده ای شده و تمامی افراد فرصت برند کردن نام خود را در جهان دارند.

براساس نظرسنجی ها تنها 33 درصد خریداران به پیام یک نام تجاری اعتماد می کنند در حالیکه 90درصد افراد به پیام شخصی از طرف یک فرد بیشتر اعتماد می کنند.

اگر قصد برندسازی دارید ابتدا باید مشخص کنید که:

- مشتریان هدف شما چه کسانی هستند و قصد دارید آنها را کجا ملاقات کنید؟ فضای مجازی، بیرون، کجا؟

- مشکلات مشتریان را بشناسید و راه حلی برای رفع آن داشته باشید.

- در نظر داشته باشید برندسازی شخصی به معنی فروش نیست! بلکه به این معنی است که برای دو گروه مشتریان و افراد مشابه خودتان، برای هر دو گروه در دسترس باشید.

- در شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک، توییتر، لینکدین حساب شخصی داشته باشید و هم بصورت شخصی و هم تحت نام تجاری خود بصورت موازی فعالیت کنید به نحوی که افراد هم شما هم نام کسب و کارتان را بشناسند.برای فعالیت در شبکه های اجتماعی هدفمند عمل کنید برای مثال هیچ کس علاقه ای ندارد بداند شما صبحانه چه چیزی خورده اید اما قرار دادن عکسی از سگتان در کنار لوگو نام شرکتتان می تواند فعالیتی هدفمند باشد.

برندسازی شخصی محدود به فضای مجازی و اینترنت نیست هنگامی که شما از خانه خارج می شوید و با مردم تعامل دارید نیز می توانید فعالیت ها برندینگ داشته باشید.

برندسازی در فضای آفلاین

- ظاهری مثبت و حرفه ای داشته باشید.

- کارت ویزیت کسب و کار خود را به همراه داشته باشید. (نکات طراحی کارت ویزیت مناسب را می توانید از اینجا مطالعه کنید)

- فعالیت مستمر و طولانی داشته باشید مردم با نام یک برند در طولانی مدت آشنا می شوند.مشتریان یک نام تجاری را وقتی چندین بار با آن روبرو شوند به رسمیت می شناسند.

- از طریق طرح های رنگی، آرم و لوگو، شعارهای خاص و شخصی، درج امضا و لوگوی نام تجاری بر روی لوازم التحریری مثل خودکار و هدیه دادن آنها می توانید نام تجاری خود را معرفی کنید .

2981

بلاگ های مرتبط

ثبت نظر جدید

Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

نظرات کاربران

آیا سوالی دارید ؟

با تلگرام @soroosh_pardaz و واتس اپ 09108454545 و یا با ایمیل آدرس ایمیل سروش پرداز تماس برقرار کنید.

logo-samandehi