آموزش Woorank ابزار بررسی سئو سایت

آموزش Woorank ابزار بررسی سئو سایت

همانطور که در مقاله ی ابزارهای سئو گفتیم، برای بررسی سئو سایت، ابزارهای مختلفی وجود دارد که هر سئوکار براساس ترجیح شخصی و ویژگی های خاص هر ابزار از آن استفاده می کند. با استفاده از ابزارهای سئو می توان مشکلات فنی سایت را بررسی و آنها را رفع کرد البته سئو و بهینه سازی موتورهای جستجو تنها به استفاده از ابزارهای سئو محدود نمی شود و برای داشتن وب سایتی معتبر و پربازدید باید موارد مختلفی را در نظر گرفت و رعایت کرد.

در این مقاله بهینه سازی سایت تصمیم داریم یکی از ابزارهای بررسی سئو که Woorank نام دارد را آموزش دهیم.با آموزش قدم به قدم woorank همراه باشید.

Woorank  ابزاری نسبتا رایگان است اینکه می گوییم نسبتا به این دلیل است که با استفاده از این ابزار می توانید سایت خود را برررسی کنید اما هرکاربر بصورت رایگان فقط یکبار در روز می تواند سایت موردنظر خود را بررسی کند همچنین توضیحات پیشرفته تر وورنک را در نسخه پولی آن می توانید دریافت کنید.

ابتدا در قسمت آدرس بار مرورگر آدرس  Woorank.comرا وارد کنید.

 

پس از باز شدن سایت با توجه به تصویر زیر، آدرس سایت موردنظر را در فیلد خالی وارد کنید.

 

ما در اینجا آدرس سایت سینامد که یک سایت فروش و تجهیزات دندانپزشکی است را وارد کردیم:

 

در تصویر بالا می بینید که پس از وارد کردن آدرس سایت اطلاعات فنی سئو سایت نمایش داده می شود وورنک دوقسمت دارد که در سمت چپ صفحه، منوهای آن نمایش داده می شود که با اسکرول کردن موس منو جابجا می شود منو شامل سه قسمت SEO,Promote,Measure می باشد.که هریک را به ترتیب با زیر شاخه های آنها توضیح می دهیم.

  در قسمت وسط صفحه نیز مشکلات ونکات مثبت و منفی سایت نشان داده می شود.

دروسط و بالای صفحه نمای کلی نشان داده می شود که شامل سه نمودار passed، To Improve، Errors است.

Passed: به معنای عدم وجود مشکل

ToImprove: مشکلات رو به بهبودی

Errors: مشکلات موجود

نمودار دایره ای به معنای ارتقا سایت است در اینجا سایت ما 57 درصد بدون مشکل است.

 

از قسمت Optimize شروع می کنیم. این قسمت شامل 5 قسمت است:

SEO,Mobile Usability,Technologoes,Crawl Errors

SEO

Title Tags (عنوان سایت): عنوان سایت ومیزان بهینه بودن آن در این قسمت بررسی می شود تعداد کاراکترهای عنوان سایت می بایست حداکثر 50 تا 60 کاراکتر و شامل کلمات کلیدی مناسب باشد.در اینجا عنوان ما 43 کاراکتر است که عنوانی مناسب و با تیک سبز رنگ تایید شده است.

Meta Description (توضیحات متا): توضیحات متا می بایست بین 70 تا 160 کاراکتر باشد همانطور که می بینید تعداد کاراکترهای این سایت 171 کاراکتر شده که خیلی مناسب نیست.

Google Previw (نحوه نمایش در موتورها جستجو): این قسمت نشان می دهد که سایت در موتورهای جستجو به چه طریقی نمایش داده می شود و خیلی مهم است که شامل کلمات کلیدی مناسب باشد و با جملاتی مناسب و مختصر نشان دهد موضوع سایت چیست.

Heading (تگ های (H: همانطور که می دانید تگهای h1 تا  h6 در کدهای سایت مهم هستند تگها برای نشان دادن اهمیت یک تیتر و صفحه است که تیترها را با آنها نشان گذاری می کنیم و میزان اهمیت یک مطلب را از طریق آن به موتور جستجو معرفی می کنند اما استفاده بیش از حد از این کلمات بر سئو تاثیر منفی دارد .

- میزان اهمیت تگها از H1 اتا H6 به ترتیب کاهش می یابد که تگ H1 پراهمیت ترین و تگ H6 کم اهمیت ترین آنها می باشد.

- حین استفاده از این تگها در صفحه به ترتیب از H1 اتا H6 استفاده کنید و حداکثر یک تگ H1 در هر صفحه داشته باشید. و از استفاده از کلمات تکراری در تگها پرهیز کنید.

Kyword cloud ,Keyword Consistency: کلمات کلیدی و میزان تکرارشان که را نمایش می دهد برای انتخاب کلمات کلیدی مناسب ابزارهای مختلفی مثل گوگل اد وجود دارد که با استفاده از انها می توانید کلمات کلیدی مناسب با سایت خود را بیابید.

Alt Atrribute( نام عکسها): یکی از نکاتی که در بهینه سازی موتورهای جستجو اهمیت دارد، انتخاب نام مناسب برای تصاویر است ( با نام گذاری تصاویر شانس پیدا شدن سایت در موتورهای جستجو افزایش می یابد) این قسمت تصاویر مورد استفاده با آدرس آنها را نمایش می دهد.از اینجا می توانید تصاویر و نام آنها را بررسی کنید

در این سایت 16 عکس وجود دارد که 7 عکس آن بدون نام است.

Discovered Pages( تعداد صفحات سایت): این قسمت تعداد صفحات سایت را که توسط موتورهای جستجو پیدا شده نمایش می دهد که اگر تعداد آن کمتر از تعدا اصلی صفحات سایت باشد ممکن است به دلایل متعددی از جمله تنظیم نبودن نقشه سایت و یا لینک سازی صحیح باشد.

Google+ Publisher (اتصالات گوگل پلاس): برای بهینه سازی موثر سایت، خوب است که به اکانت گوگل پلاس متصل باشد.این قسمت اتصالات گوگل پلاس را نمایش می دهد.

In-Page Links (لینکهای سایت): لینک های درونی و بیرونی سایت را نمایش می دهد . در این سایت 94.7 درصد از لینکهای سایت درونی و 4.8 درصد لینکها درونی و فالو می باشد و 0.4 درصد بیرونی و نوفالو هستند.

لینکهای شکسته: لینکهای شکسته و آسیب دیده سایت با آدرس آنها نمایش داده می شود.

URL Rewrite:میزان راحت بودن آی پی بررسی می شود

Domain Registration : دامین و تاریخ ثبت و انقضای آن را از این قسمت می توانید بدست آورید.

Robot.txt,XML Sitemap : نشان داده می شود که نقشه سایت و ربات سایت به درستی برای خزنده های و کرول ها معرفی شده یا خیر

Blog(بلاگ سایت): همانطور که همراه برای سئو بیان می شود محتوا پادشاه است بلاگ نیز در هر سایت یکی از مهمترین قسمتهای محتوایی است که وجود آن برای هر سایتی ضروری است این قسمت وجود یا عدم وجود بلاگ را نشان می دهد.

Mobile Visit: میزان بازیدی از طریق موبایل که برای استفاده از ان باید عضو سایت شوید.

Mobile-friendliness: بهینه بودن سایت برای نمایش در صفحات موبایل و کاربر پسند بودن آن

Mobile Rendering: نحوه نمایش در موبایل و دیگر دستگاهها

Touchscreen Readiness: مناسب بودن دکمه ها و محل های کلیک خور سایت برای لمس در صفحات لمسی و کوچک

Font Size Legibility و Font Size Legibility  و Mobile Viewport : سازگاری سایت و نحوه نمایش فونتها در تلفن همراه

Mobile Speed: سرعت بارگذاری سایت در برای کاربران تلفن همراه

آموزش Woorank در اینجا تمام نمی شود قسمتهای دیگر SEO و دو منو Promote و Measure باقی مانده است که در بلاگ بعدی آن ها را توضیح می دهیم.

 

بعدی

3646

بلاگ های مرتبط

ثبت نظر جدید

Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

نظرات کاربران

آیا سوالی دارید ؟

با تلگرام 09108454545 و یا با ایمیل آدرس ایمیل سروش پرداز تماس برقرار کنید.

برای تماس با مشاورین میتوانید با شماره های 22827258-021 و 22827257-021 تماس حاصل فرمایید همچنین برای تسهیل در ارتباطات میتوانید با تلگرام شرکت به شماره 09108454545 تماس بگیرید.


logo-samandehi