نکاتی که قبل از بازاریابی با تلفن همراه باید به آنها توجه کنید

نکاتی که قبل از بازاریابی با تلفن همراه باید به آنها توجه کنید

تبلیغات تلفن همراه می تواند به صاحبان کسب و کار کمک کند مخاطبان هدف و دقیقی برای ارائه محصولات و خدمات خود پیدا کنند.توسط تلفن های همراه می توان عواملی مانند رفتار جستجوی اینترنتی، خرید های گذشته و حتی مکان جغرافیایی کاربران را درک کرده و برای تبلیغات خلاقانه روی گوشی های همراه برنامه ریزی کرد.

اما تبلیغات موثر روی تلفن های همراه نیز قوانین و قواعد خاص خود را دارند همانطور که در مقاله  "دلایل بهینه سازی صفحات وب سایت در موبایل" هم گفتیم کاربران تلفن همراه با کاربران دستکتاپ تفاوت دارند و نباید برای انجام تبلیغات روی گوشی همان شیوه ای را بکار گرفت که برای کاربران دستکتاپ مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر قصد انجام تبلیغات روی گوشی همراه را دارید در این مقاله بازاریابی اینترنتی، چندین عامل کلیدی تبلیغات روی گوشی همراه را برای دریافت حداکثر بازده بیان می کنیم:

آیا میدانید مشتریان شما کجا هستند؟

تبلیغات تلفن همراه بدلیل خاصیت دسترسی به مکان مشتری به بازاریابان امکان تبلیغات براساس محل فرد را می دهد.مطمئنا تبلیغات به اینصورت می تواند نتایج بالایی داشته باشد.

با توجه به اطلاعاتی که توسط کارشناسان انجمن بازاریابی موبایل ثبت شده تاکنون موفق ترین شیوه بازاریابی روی موبایل بازاریابی براساس مکان گیرنده بوده است.با توجه به مکان و پیش بینی نیاز مشتری می توان اطلاعات و تبلیغات به موقع و کاملا هدفمندی را برای مشتری ارسال کرد، به نحوی که در نهایت منجر به خرید سریع شود.

بعنوان مثال شرکت فروش ماست با دسترسی به مکانی که مشتریان قرارداشتند(در حال بازدید از فروشگاه موادغذایی و فروشگاههای مشابه) با ارسال پیام های تبلیغاتی مناسب و دادن اطلاعات مفید به مشتری، تغییر 100 درصدی در میزان فروش خود مشاهده کردند.

آیا عملکرد هدفمندی دارید؟

طبیعت تبیلغات همواره خلاقیت و ابداع بوده حال تبلیغات روی گوشی همراه، خلاقیت بیشتری را طلب می کند علاوه بر خلاقیت باید نکات فنی و علمی را در تبلیغات نیز در نظر بگیریدبرای مثال برای انجام تبلیغات بنری در صفحات وب روی موبایل باید اندازه بنرها کاملا مطابق با صفحات نمایش موبایل باشد به نحوی که توجه کاربر را جلب کند و در عین حال جالب و جذاب نیز باشد.

قبل از تعیین بهترین و خلاقانه ترین روش بازاریابی اطمینان پیدا کنید که کاربر هدف شما در بازه زمانی که تبلیغ را برایش ارسال می کنید، می تواند از آن استفاده کند برای مثال اگر تبلیغ شما شامل ویدیو و صدا باشد و کاربر دانش آموز یا کارمند باشد و این تبلیغ در ساعتی که در مدرسه یا در محل کار می باشد برایش ارسال شود، نمی تواند موثر واقع شود و حتی ممکن است تاثیر معکوس نیز داشته باشد.

آیا پیام تبلیغاتی من مناسب است؟

طبیعت پیام کوتاه این است که جملات بلند را بتوان با آنها کوتاه و مختصر کرد. در تبلیغات پیامی خود باید حتما به این نکته توجه کنید تا نتیجه مطلوب را اخذ کنید.ارسال پیام های بیش از حد طولانی و به دفعات زیاد، کاربر را خسته می کند و باعث می شود پیام ها را بدون باز کردن پاک کند باید. (دقیقا مشابه اتفاقی که دراستراتژی های ایمیل مارکتینگ نامناسب می افتد.) متن در چند کلمه کوتاه کاملا منظور فرستنده را ارسال کند و در عین حال به نحوی باشد که کاربر را برای باز کردن و کلیک کردن ترغیب کند.

سخن آخر اینکه پیام ها و آگهی تبلیغاتی تلفن همراه می تواند تاثیر بسیار بالا با صرف هزینه اندک داشته باشد اما همواره باید دقت داشته باشید که استراتژی و برنامه مرتبی برای اینکار داشته باشید دقیقا مشابه برنامه ریزی هایی که در  تبلیغات و بازاریابی های سنتی صورت می گیرد.

2511

بلاگ های مرتبط

ثبت نظر جدید

Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

نظرات کاربران

آیا سوالی دارید ؟

با تلگرام 09108454545 و یا با ایمیل آدرس ایمیل سروش پرداز تماس برقرار کنید.

برای تماس با مشاورین میتوانید با شماره های 22827258-021 و 22827257-021 تماس حاصل فرمایید همچنین برای تسهیل در ارتباطات میتوانید با تلگرام شرکت به شماره 09108454545 تماس بگیرید.


logo-samandehi