4 تکنیک سئو کاربر پسند در فروشگاههای اینترنتی

4 تکنیک سئو کاربر پسند در فروشگاههای اینترنتی

زمانیکه صحبت از سئو و بهینه سازی سایت می شود سایت های فروشگاهی نسبت به دیگر سایت ها یک مزیت و یک سختی دارند. مزیت این قبیل سایت ها در بهینه سازی صفحات این است که در سایت های فروشگاهی امکان و وسعت پیاده سازی مسائل سئو بیشتر است اما سختی آن ناشی از تعداد محصولات و صفحات است که کار را زمان بر و خسته کننده می کند.

برای سایت های شرکتی و غیر فروشگاهی،گسترش اندازه کلی سایت،تعداد صفحات و مقدار محتوای با کیفیت برای بهبود سئو کاری دشوار است اینگونه سایت ها برای بهبود سئو خود اغلب روی وبلاگ های گسترده،انجمن و اتاق های خبر سرمایه گذاری می کنند.در مقابل، سایت های فروشگاهی که تعداد زیادی صفحات محصول دارند این ویژگی یک ساختار طبیعی برای وب سایت و بهینه سازی صفحات آن ایجاد می کند.

اما قسمت سخت ماجرا تازه شروع می شود اگر شما صدها محصول و صفحه برای محصولات خود داشته باشید و تمامی یا بیشتر این محصولات نیاز به بهینه سازی سئو داشته باشند، کار سخت و طولانی می شود.همچنین برای محتوای این محصولات باید برنامه داشته باشید شما نمی توانید از کاتالوگ محصولات استفاده کنید چرا که این کاتالوگ را باقی افراد دارند و کپی کردن آنها باعث می شود رتبه گوگل شما تحت تاثیر قرار گیرد و رتبه وب سایت کاهش یابد.

بهترین روش برای بهینه سازی سئو این قبیل سایت های این است که از همان ابتدا که محصولات را وارد سایت می کنید به نکات سئو آن نیز توجه کنید اما اگر این روش امکان پذیر نمی باشد و وب سایتی پر از محصولات با سئو های نادرست دارید به چهار روش که در ادامه معرفی می کنیم عمل کنید:

توضیحات محصولات را جدا کنید

توضیحاتی که برای توصیف ویژگی هر محصول می نویسید را در دو بخش بنویسید:
بخش اول شامل نام و ویژگی های کلی محصول باشد توجه کنید شما در این بخش می خواهید کاربرانی را که درحال گذر از صفحات وب هستند به مشتری خود تبدیل کنید، پس برای اینکار،از توضیحات طولانی پرهیز کنید و ویژگی های کلی و مفید محصول را بنویسید.

دربخش دوم، قسمت توضیحات که در جایی پایینتر از بخش اول قرار می گیرد توضیحات گسترده تر و جزئی تر از محصول را بنویسید می توانید در بخش اول لینکی مثل ادامه مطلب قرار دهید تا بدین ترتیب  کاربر را به بخش دوم توضیحات ارجاع دهید.

این رویکرد دوگانه هم باعث ایجاد سئو کاربر پسند و هم مفید برای موتورهای جستجو می باشد.

توضیحات متا یکتا

مطمئن شوید که تمامی عناوین و توضیحات متا صفحات سایت یکتا باشند.این توصیفات باید برای هر محصول بصورت منحصربفرد و مختص آن محصول و با کلمات کلیدی مختص آن باشد.توصیفات متا در بهبود سئو تاثیر مستقیم ندارند اما بعنوان عاملی برای جذب مخاطب و تشویق آنها به کلیک و ورود به وب سایت می باشند.می توان به توصیفات متا به عنوان عاملی برای عمل، فکر کرد( یک توضیح متا مفید باعث جذب کاربر به وب سایت شما می شود).

ساختار Url ها را ساده کنید

در فروشگاهای اینترنتی برای محصولات دسته بندی های مختلف وجود دارد شما می توانید این دسته بندی ها را در در url ها نشان دهید اما با url هایی ساده و کلمات کلیدی کوتاه و مفید. این کار باعث می شود موتورهای جستجو دسته بندی محصولات را درک کرده و بتوانند آنها را راحتتر بررسی کنند و با سرچ کردن این کلمات کلیدی توسط کاربران وب سایت شما در نتایج اول جستجوها نمایش داده شود

برای مثال یک نمونه دسته بندی محصولات برای ساعت مچی مردان در یک فروشگاه مد بصورت زیر می باشد:

لیست محصولات این فروشگاه ابتدا در دسته های مردانه زنانه و سپس طلا و سپس ساعت دسته بندی شده است.

Homepage

Homepage > Mens

Homepage > Mens > Gold

Homepage > Mens > Gold > Specific Product

 

که در نهایت Url آن بصورت زیر می شود:

www.watchshop.com/mens-watches/gold-watches/watchname

تصاویر را فراموش نکنید

تصاویر به خودی خود تاثیر مستقیم بر سئو ندارند اما استفاده از تصاویر هم صفحات سایت را جذاب و بصری و هم مخاطب را برای خرید و ارتباط با شما مشتاق تر می کند برای بهبود سئو تصاویر از alt استفاده کنید،استفاده از alt برای تصاویر می تواند صفحات سایت شما را در نتایج جستجوها نمایش دهد و در بهبود سئو فنی نیز موثر باشد.

5472

بلاگ های مرتبط

ثبت نظر جدید

Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

نظرات کاربران

وحید افشاری

"توصیفات متا در بهبود سئو بی اثر "??? اینو از کجا دراوردید؟؟

1395/03/26

آیا سوالی دارید ؟

با تلگرام @soroosh_pardaz و واتس اپ 09108454545 و یا با ایمیل آدرس ایمیل سروش پرداز تماس برقرار کنید.

logo-samandehi