آیا تفاوتی میان طراحی سایت B2B و B2C می باشد؟

آیا تفاوتی میان طراحی سایت B2B و B2C می باشد؟

مطالب زیادی در مورد لزوم داشتن وب سایت برای کسب و کارها می شنویم، این روزها وب سایت برای هر کاری به مانند شناسنامه ای می باشد که علاوه بر معرفی کسب و کار به آن هویت می بخشد. وب سایت ها علاوه بر اطلاع رسانی، فرایند های خرید را نیز برای ما آسان کرده اند و بدون صرف وقت زیاد می توانیم محصول یا خدمتی را که می خواهیم پیدا و خریداری کنیم.

اما شما بعنوان صاحب کسب و کار، برای طراحی سایت خود چه برنامه ای دارید؟ نوع کسب و کار شما چیست B2B یا B2C؟

اگر می خواهید برای کسب و کار خود سایتی راه بیندازید قبل از طراحی با این مقاله همراه باشید در این مقاله طراحی سایت تفاوت های نوع طراحی سایت ها مشاغل B2B و B2C را باهم بررسی می کنیم.

معمولا تفاوت هایی میان طراحی سایت های B2B و B2C وجود دارد مسئله ای که مهم است، درک تفاوت های ظریف است. بعنوان اولین تفاوت میان این دو نوع سایت، به چرخه فروش دقت کنید چرخه فروش در سایت های B2B معمولا طولانی تر از حد معمول می باشد اما در سایت های B2C این فرایند باید ساده و بدون پیچیدگی باشد معمولا مشتریان B2C سریعتر خرید می کنند.

    

فرایند های فروش B2B بدلیل طولانی تر بودن نیاز به صرف وقت و سرمایه گذاری بیشتر برای ساخت ارتباطات موثر با مشتریان می باشند.

طراحی زیر ساخت های ارتباطی در سایت

همانطور که گفته شد فرایند خرید در کسب و کارهای B2B دیرتر اتفاق می افتد و نیازمند زیر ساخت های ارتباطی قوی می باشد .خیلی مهم است که در طراحی سایت B2B خود حتما به حفظ و طراحی این زیر ساخت ها توجه کنید.

یک اشتباه بزرگ در طراحی این سایت ها که باعث می شود فروش نداشته  یا فروش کمی داشته باشید، این است که مدام از کاربر بخواهید از وب سایت شما خرید کند یا در سایت عضو شود. این تاکید بیش از حد روی خرید و ثبت نام کاربرهای B2B را کلافه می کند

نحوه ایجاد انگیزه در مخاطبانتان را بدانید

فرایند خرید در کسب و کارهای B2B نسبت به کسب و کار B2C متفاوت است و به همین دلیل ایجاد و نوع انگیزه مشتریان این دو گروه نیز بایکدیگر تفاوت دارد

مشتری B2B باید پاسخ روشن و واضحی از کار شما بگیرد و بداند که خدمات شما چه سودی برای کسب و کارش دارد اما مشتری های B2C اغلب مزایای احسایسی یک کالا یا خدمت را درک می کنند و خرید می کنند.بنابراین درک نحوه ایجاد انگیزه مشتریان بسیار مهم است با درک این انگیزه ها شما می دانید که برای هر قسمت از طراحی سایت خود باید از چه مطالب،عکس،و بطور کلی محتوا و چه ماژول هایی استفاده کنید تا در جذب مشتری موثر باشند.

تاسیس شرکت برای کسب و کارهای B2C اغلب اقدامی حیاتی و مهم برای حفظ و معرفی یک نام تجاری و برند نمی باشد اما برای کسب و کار B2B اقدامی مهم و ضروری اسداشتن شرکت و سایت به مشاغل B2B هویت و اعتبار می بخشد، طراحی وب سایت باعث افزایش اعتبار شرکت شما و معرفی شما بعنوان رهبری قوی در کسب و کار خود، می باشد.

زیبایی یا کاربردی بودن وب سایت؟

یکی از اشتباهات رایج در طراحی سایت های B2B اعتقاد به سرد و سنگین بودن نوع طراحی سایت است درحالیکه در اصل اینطور نیست و یک سایت B2B نیز می تواند طراحی جالب و زیبا در عین حال کاربردی داشته باشد اشکالی ندارد اگر در سایت خود از ویدیو و اسلایدر و ... برای اموزش استفاد کنید ممکن است مشتری شما نداند چگونه از وب سایت شما خرید کند بنابراین ایجاد تجربه کاربری جذاب و کاربردی در کنارهم نه تنها مشکلی ندارد بلکه می توان گفت مکمل یکدیگر می باشند.

مشتریان B2B اغلب زمان کمی دارند تا بتوانند در سایت بچرخند و نحوه کارکرد و خرید از سایت را یاد بگیرند بنابراین ساده سازی فرایند ها بسیار مهم است اما مشتریان B2C زمان بیشتری دارند و مایل هستند بیشتر در سایت شما بمانند.

طراحی سایت B2B خود را به چه کسی بسپارید

اگر بدنبال طراحی سایت B2B می باشید و به دنبال شرکتی برای انجام اینکار می گردید پیشنهاد ما این ست که با شرکتی کار کنید که تجربه طراحی و کار با سایت های B2B را داشته باشد چراکه تجربه این شرکت ها کمک بسیار زیادی برای رعایت نکات طراحی سایتی حرفه ای می کند.

5071

بلاگ های مرتبط

ثبت نظر جدید

Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

نظرات کاربران

عیسی اسفندیاری

سلام بسیار عالی میباشد.

1395/03/18

آیا سوالی دارید ؟

با تلگرام 09108454545 و یا با ایمیل آدرس ایمیل سروش پرداز تماس برقرار کنید.

برای تماس با مشاورین میتوانید با شماره های 22827258-021 و 22827257-021 تماس حاصل فرمایید همچنین برای تسهیل در ارتباطات میتوانید با تلگرام شرکت به شماره 09108454545 تماس بگیرید.


logo-samandehi