5 دلیل برای بهینه سازی سریعتر صفحات وب سایت در موبایل

5 دلیل برای بهینه سازی سریعتر صفحات وب سایت در موبایل

با رشد تلفن های همراه هوشمند و افزایش استفاده از اینترنت از بستر تلفن های همراه، بهینه سازی صفحات وب در تلفن همراه یکی از نکات پراهمیت برای داشتن یک وب سایت کاربر پسند شده است.واقعیت این است اگر شما یک کسب و کار اینترنتی داشته باشید و صفحات وب سایت شما بهینه سازی نشده باشد به سرعت مشتریان خود را از دست خواهید داد.تحقیقات نشان می دهد که 57 درصد از کاربران موبایل اگر سایت شما دیر باز شود صفحه را می بندند  و سایت را ترک می کنند و 30 درصد نیز ممکن است مراحل خرید را نیمه کاره رها می کنند.

با توجه به اهمیت وب سایت برای هر کسب و کار یکی از راههای حفظ و جذب مشتریان، اطمینان از از کاربر پسند بودن وب سایت است و با توجه به این اهمیت فوق العاده بازهم عجیب است که بسیاری از کسب و کارها هنوز هم سرعت سایت خود را در موبایل بهینه سازی نکرده اند.

در این مقاله بهینه سازی سایت  5 دلیل بهینه بودن صفحات وب سایت در تلفن همراه را برای کسب و کارهای کوچک بیان می کنیم.با سروش پرداز همراه باشید.

کاربران موبایل متفاوتند

کاربران موبایل نسبت به کاربران کامپیوتر و دسکتاپ متفاوترند و این تفاوت به این معنی است که آنها می خواهند اطلاعاتی که بدنبال آن هستند را در کمترین زمان ممکن و بدون مشکل بدست آورند.تحقیقات نشان می دهد کاربران تلفن همراه همواره تمایل بیشتری نسبت به خرید از وب سایت دارند و برای خرید های خود هزینه بیشتری نیز می پردازند.

تمامی این مطالب نشان دهنده اهمیت بهینه سازی صفحات وب سایت و کاربرپسند بودن آن برای کاربران موبایل می باشد.با شناخت رفتار کاربران و سلایق آنها می توانید قدم بزرگی برای کاربر پسند نمودن وب سایت خود بردارید.

ترافیک دریافتی از موبایل

میزان کاربران موبایل در جهان یک  چهارم جستجوها را شاملی می شود یعنی تعداد بیش از یک میلیارد کاربر تلفن همراه که این رقم حاکی از اهمیت بهینه سازی سرعت سایت در تلفن همراه می باشد به نحوی که اگر اهمیت بیشتری نداشته باشد اهمیت آن از کاربران دستکتاپ کمتر نمی باشد.

همانطور که گوگل با به روزرسانی الگوریتم مرغ مگس خوار یا Hummingbird  آینده جستجو در تلفن همراه را روشن ساخته و وب سایتی هایی که در تلفن همراه قابل استفاده هستند از همیت و رتبه بالاتری برخوردار خواهند بود.

تشویق کاربر با بهینه سازی سایت

زمانیکه سرعت بارگذاری سایت شما در تلفن همراه بهینه باشد افراد تجربه بهتری خواهند داشت و نام برند شما را بهتر به خاطر می سپارند.اما اگر اینگونه نباشد و به سمت رقبای شما می روند و شما شانس داشتن یک مشتری احتمالا دائمی را از دست خواهید داد.

تبدیل نحوه نمایش سایت

نحوه نمایش دستکتاپ وب سایت در دسکتاپ و موبایل باید متفاوت باشد و کاربران موبایل مایل نیستند همان چیزی را ببینند که در دستکتاپ نمایش داده می شود بنابراین باید نحوه نمایش وب سایت را در موبایل تغییر دهید.برای نمایش صفحه سایت در موبایل باید صفحه به راحتی قابل کلیک باشد و اولین اطلاعاتی که به مشتری داده می شود اطلاعات تماس باشد.80 درصد خریداران اینترنتی اعتراف کرده اند که خرید از موبایل برایشان لذت بخش تر است و برندی که تجربه بهتری در خرید با موبایل به کاربر می دهد محبوب تر است.

کاهش میزان زمان بارگذاری صفحات

محتوایی که در دستکتاپ نمایش داده می شود ممکن است برای نمایش در گوشی مناسب نباشد،اینگونه محتواهایی مثل عکس،فیلم و متن باید بهینه سازی شوند. استفاده از محتواهای حجیم، فایل های فلش که برای پخش شدن نیاز به افزونه دارند و یا متن ها طولانی که نیاز به اسکرول و چپ و راست کردن صفحه دارند برای نسخه موبایل مناسب نیستند.

در نهایت برای تست سایت خود از نظر کاربر پسند بودن در نسخه موبایل، تلفن همراه خود را بردارید و به وب سایت خود بروید و با دیدن صفحات سایت سوالات زیر را از خود بپرسید:

  • آیا صفحات وب سایت در کمتر از سه ثانیه باز می شوند؟
  • آیا صفحات به نحوی طراحی شده که در نگاه اول کلمات کلیدی و فروش توجه را جلب کند؟
  • آیا خواندم محتوای سایت آسان است؟
  • آیا به راحتی می توان در صفحات سایت حرکت کرد؟
  • آیا قسمت ها تماس و دریافت پاسخ به راحتی قابل دسترسی است؟
  • آیا وب سایت تجربه کاربری خوبی به کارب می دهد؟
  • آیا مایل هستید بعنوان یک کاربر وقت خود را برای گشتن در این وب سایت صرف کنید؟

 

 

 


 

 

5388

بلاگ های مرتبط

ثبت نظر جدید

Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

نظرات کاربران

آیا سوالی دارید ؟

با تلگرام @soroosh_pardaz و واتس اپ 09108454545 و یا با ایمیل آدرس ایمیل سروش پرداز تماس برقرار کنید.

logo-samandehi