5 دلیل تنفر کاربران از ایمیل های شما

5 دلیل تنفر کاربران از ایمیل های شما

یکی از بخش های ضروری از استراتژی بازاریابی برای هر شرکت  B2B استراتژی ایمیل مارکتینگ است. برنامه زمانی شما برای ارسال ایمیل های به چه صورت است؟

هفتگی، روزانه، ماهانه، دوماهه یا سه ماهه هر برنامه زمانی که داشته باشید ایمیل مارکتینگ راه بسیار خوبی برای ماندن در ذهن مشتریان است از طریق ایمیل می توانید مشتریان فعلی خود را حفظ کنید و مشتریان بالقوه را از آخرین اخبار کسب و کار خود آگاه کنید و ترافیک ورودی به سایت خود را افزایش دهید.

اما چه اتفاقی می افتد زمانی که شما ایمیلی را ارسال می کنید اما حتی محاطبان آنها را باز نمی کنند؟

آیا ممکن است که مخاطبان خبرنامه شما را دوست نداشته باشند؟ یا اینکه آن را در صندوق پستی خود نبینند؟

هر یک از این اتفاق ها می تواند دلیلی داشته باشد.نگران نباشید، اگر فکر می کنید که مشتریان شما طرفدار بازاریابی ایمیل نیستند،و از ایمیل های ارسالی شما استقبال نخواهند کرد.در این مقاله بازاریابی اینترنتی ما به شما کمک می کنیم آن را بهبود بخشید.

5 دلیل برا اینکه چرا مشتریان از ایمیل مارکتینگ متنفر می شوند:

1.ایمیل ها خیلی تبلیغاتی یا خودخواهانه است!

فروش! فروش! فروش!

"ببینید که ما چقدر خوب هستیم"

به جمله بالا دقت کنید.اگر متن ها و تیترهای ارسال شده در ایمیل شما، مفهومی مثل جمله بالا را می رساند راه را اشتباه رفته اید، ایمیل های تبلیغاتی زمان و مکان خاص خود را دارند.ایمیل های تبلیغاتی برای حفظ و جذب مشتری و یا افزایش ترافیک ورودی به سایت مناسب نمی باشند و در واقع باعث دور شدن مشتری از شما می شوند.

راهکار

از خود بپرسید چگونه می توانید با ایمیل به مشتریان ارزش ببخشید؟ چگونه می توانید به آنها در پیشرفت کسب و کارشان کمک کنید؟چگونه می تواند کمک کنید در زمان و هزینه ها صرفه جویی کنند؟ چگونه می توانید فرایندها را ساده کنید؟

برای انجام اینکار می توانید با ارسال ایمیلی تستی از اخرین مطالب اموزشی بلاگتان،این روش را تست کنید و نتیجه آن را بررسی کنید.

 

2.ایملها اسپم می شود

ممکن است ایمیل های ارسالی شما از طریق سیستم ایمیل اسپم شود و در قسمت اسپم ایمیل کاربران قرار گیرد.

آیا لیستی از ایمیل ها تهیه کرده اید که خودشان به دلخواه خود در سایت شما ثبت نکرده اند؟ اینکار باعث می شود بسیاری از کاربران ایمیل های شما را بعنوان اسپم بشناسند.

برخی نرم افزارهای ارسال ایمیل های گروهی نیز ممکن است ایمیل ها را در اسپم ایمیل گیرنده قرار دهند.

راهکار

مطمئن شوید افرادی که ایمیل ها را دریافت می کنند واقعا داوطلب هستند و به درخواست خود برای دریافت ایمیل اقدام کرده اند و همچنین بسترهایی که برای ارسال ایمیل استفاده می کنید مطمئن هستند و ایمیل ها را به اسپم کاربران ارسال نمی کنند. سعی کنید از برنامه های معتبری چون spam-conscious  و MailChimp استفاده کنید.

 

3.ارسال ایمیل زیاد

ارسال ایمیل بصورت مرتب و بدون فاصله زمانی مشخص و به دفعات زیاد کاربر را خسته می کند و باعث می شود اشتراک خود را لغو کند و یا به ایمیل ها توجه ای نکند.

راهکار

از کاربران بپرسید که چند وقت یک بار مایل هستند اخبار مربوط به کسب و کار یا بلاگ های شما را دریافت کنند.

می توانید این کار را با ارسال فرم نظر سنجی انجام دهید.

 

4.ایمیل ها برای همۀ کاربران قابل نمایش نیست

ایمیل های ارسالی در تمامی دستگاهها باز نمی شوند و خوانا نیستند.ممکن است بسیاری از مخاطبان شما، کاربر موبایل باشند و نتوانند ایمیل های ارسالی توسط شما را در دستگاه خود باز کنند.

راهکار

هر پلت فرم ارسال ایمیل دارای گزینه ای برای نمایش در قالب های مختلف می باشد سعی کنید یکی از ایمیل ها را در گوشی هوشمند باز کنید و نحوه نمایش آن را بررسی کنید.

5.ایمیل های طولانی

ایمیل ها را مختصر و کوتاه بفرستید بسیاری از کمپین های موفق ایمیل مارکتینگ ایمیل های خود ا بصورت نکته ای و کوتاه ارسال می کنند. تمام مطالب بلاگ را داخل ایمیل نفرستید چرا که وقتی کاربر ایمیل را باز می کند در نوشته ها غرق شده و از طرفی تمایلی به باز کردن صفحه سایت و خواندن آن مطلب پیدا نمی کند.

راهکار

خلاصه ای از مطالبی که می خواهید ارسال کنید را در ایمیل قرار دهید و برای توضیحات بیشتر لینک آن را قرار دهید.

 

2141

بلاگ های مرتبط

ثبت نظر جدید

Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

نظرات کاربران

آیا سوالی دارید ؟

با تلگرام 09108454545 و یا با ایمیل آدرس ایمیل سروش پرداز تماس برقرار کنید.

برای تماس با مشاورین میتوانید با شماره های 22827258-021 و 22827257-021 تماس حاصل فرمایید همچنین برای تسهیل در ارتباطات میتوانید با تلگرام شرکت به شماره 09108454545 تماس بگیرید.


logo-samandehi