تکنیک مدیریت زمان برای بازاریابی اینترنتی در شبکه اجتماعی

تکنیک مدیریت زمان برای بازاریابی اینترنتی در شبکه اجتماعی

اگر شما یک بازاریاب اینترنتی باشید، حتما از اهمیت بازاریابی با شبکه های اجتماعی مطلع هستید.امروزه اکثر مدیران و بازاریابان تلاش میکنند که بودجه تبلیغاتی خود را بیشتر صرف بازاریابی اینترنتی در شبکه های اجتماعی کنند.اما بازاریابی در این شبکه ها کار آسانی نیست و مشکلاتی را به همراه خود دارد که یکی از این مشکلات، برنامه ریزی و پیدا کردن وقت مناسب برای تبلیغات می باشد.در حقیقت پیدا کردن یک زمان که بتوانید در شبکه های اجتماعی فعالیت و تبلیغات کنید، همیشه یک معضل اساسی بوده است.

در این مقاله قصد داریم تکنیک های به ظاهر ساده اما مهم که کمتر بازاریابی به آن توجه می کند را بیان کنیم.با سروش پرداز باشید.

تعیین زمان معین برای شبکه های اجتماعی

بارها در خصوص داشتن برنامه در تبلیغات مخصوصا شبکه های اجتماعی  صحبت شده است وهمه ما میدانیم که اگر بدون برنامه پیش برویم، نه تنها موفق نخواهیم شد بلکه شکست سنگینی و جبران ناپذیری خواهیم خورد.برای همین است که بیشتر افراد در کارهای خود شکست می خورند چون هیچگاه یک برنامه معین ندارند.

سعی کنید برای شبکه های اجتماعی خود یک برنامه هفتگی و روزانه تعیین کنید.در برنامه هفتگی یک طرح کلی از تبلیغ در شبکه های اجتماعی تعیین کنید مثلا اینکه در یک روز خاص در شبکه فیسبوک فعالیت کنید و روزانه خود را برای ارائه ساعت تعیین کنید که در کدام ساعت یا بازه ساعتی فعالیت کنید.

این نکته را به یاد داشته باشید که تعیین مقدار زمانی که باید در شبکه های اجتماعی فعالیت کنید، خیلی مهم است.تعیین هدف های بیش از توان خود، همیشه منجر به شکست می گردد.شما بهتر است که با یک برنامه فوق العاده سبک شروع کنید برای مثال در توییتر روزی دو پست توییت کنید یا در فیس روزانه یک پست قرار دهید تا هم میزان توانایی خود و هم بازخورد آن را به خوبی بدست بیاورید.یک مساله خیلی مهم در شبکه های اجتماعی این است حضور مداوم حتی کمرنگ شما خیلی بهتر از حضور پررنگ اما دست و پاشکسته می باشد زیرا حضور مداوم باعث میشود که کاربران شما هر روز پست های شما را ببینند و این باعث برندسازی بهتر در ذهن مخاطب میگردد برای مثال شبکه اجتماعی لینکدین، در این شبکه شما اگر به طور مداوم و با یک برنامه فشرده کار کنید رتبه شما به طور چشم گیری افزایش پیدا خواهد کرد اما کافی است که فقط دو روز فعالیت نکنید نتیجه آن به نظر شما چه خواهد شد؟!!

داشتن تقویم در بازاریابی اینترنتی خیلی مهم است مخصوصا اینکه این بازاریابی در  شبکه های اجتماعی باشد.شما میتوانید در شبکه های اجتماعی تمامی مناسبت ها را مانند ولادت ، شهادت ،اتفاقات خاص و غیره را به خوبی مورد پوشش قرار دهید و حتی یک استراتژی تبلیغاتی مانند تخفیفات ویژه تعیین کنید.

همچنین در تقویم میتوانید هر وظیفه ای که انجام دادید را یادداشت نمایید تا به میزان توانایی خود پی ببرید.

از متد KISS استفاده کنید

شکست بسیاری از برندها برای تعیین یک زمان مناسب در شبکه های اجتماعی به خاطر بیش از حد فکر کردن آنها در این شبکه ها می باشد.همانطور که گفتیم، زمانی که تازه شروع به کار در شبکه های اجتماعی میکنید یک برنامه سبک برای خود طرح ریزی کنید که در واقع شما توانسته اید روند تبلیغاتی خود را حفظ کنید.شما هیچگاه نیمتوانید یک شبه به یک غول در شبکه های اجتماعی تبدیل شوید.کلید اصلی در بازاریابی شبکه های اجتماعی این است اول مخاطب خود را تعیین کنید و یک ساختار محتوای مناسب تعیین کنید.در این متد تاکید بر کار مداوم با حضور کمرنگ است تا اینکه شما کار فشرده اما ناقص داشته باشید.

همه کارها را خودتان به تنهایی انجام ندهید

امروزه شاهد فراگیر و گسترده تر شدن شبکه های اجتماعی شده ایم.شما اگر زمانی کافی برای تبلیغات شبکه های اجتماعی نداشته باشید، هیچگاه نمیتوانید به تنهایی این شبکه ها را مدیریت کنید و بعد از چند روز خسته می گردید و فعالیت خود را متوقف میکنید.برای اینکار ابزارهایی وجود دارد که به شما کمک میکند  مقدار زمان فعالیت خود بدون کاهش کیفیت، افزایش دهید.

به جای اینکه ساعت ها وقت خود را قرار بدهید تا یک محتوای مناسب پیدا کنید، از ابزارهایی مانند Swayy،Feedly  و Nuzzle برای پیدا کردن خبرها استفاده کنیم که این باعث افزایش کارایی و صرفه جویی در زمان می گردد.

مساله زمان و مدیریت آن در شبکه اجتماعی همیشه یک بحث اصلی بوده است.براساس تحقیقات نیلسون حدود 33 مشتریان از طریق شبکه های اجتماعی با فروشندگان و شرکتها در ارتباط بوده اند پس اگر در شبکه های اجتماعی فعالیت نمیکنید در واقع بازار بزرگی را از دست داده اید اما حواستان باشد که بدون تدبیر و برنامه در این شبکه ها فعالیت نکنید.هرچه شما با برنامه در شبکه های اجتماعی فعالیت کنید، میزان کلیک های ورودی از این شبکه های افزایش پیدا میکند که در نتیجه باعث افزایش رتبه وبسایت شما میگردد.

 

2333

بلاگ های مرتبط

ثبت نظر جدید

Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

نظرات کاربران

آیا سوالی دارید ؟

با تلگرام 09108454545 و یا با ایمیل آدرس ایمیل سروش پرداز تماس برقرار کنید.

برای تماس با مشاورین میتوانید با شماره های 22827258-021 و 22827257-021 تماس حاصل فرمایید همچنین برای تسهیل در ارتباطات میتوانید با تلگرام شرکت به شماره 09108454545 تماس بگیرید.


logo-samandehi