مد های رنگی در فتوشاپ

مد های رنگی در فتوشاپ

در طراحی گرافیک از مهمترین کارها برای طراحی در فتوشاپ، انتخاب مد رنگی مناسب برای خروجی مخصوص میباشد زیرا با توجه به تفاوت مد‌های رنگی در خروجی‌های متفاوت، باید استانداردهای هر مد رنگی رعایت شود تا خطایی در خروجی آن پیش نیاید.


این مدهای رنگی شامل بخش های زیر است:


BITMAP: این مد فقط به صورت دو رنگ ساه و سفید بدون خاکستری میباشد که از این مد بیشتر برای چاپ سیلک استفاده میشود.


GRAYSCALE: این مد برای نمایش یک تصویر سیاه و سفید کاملا واقعی و خالص است، زیرا علاوه بر رنگهای سیاه و سفید، شامل 254 تنالیته رنگ خاکستری نیز میباشد.


INDEX: از کم حجم ترین و مدهای چاپی است که به دلیل کیفیت پایین آن، مناسب چاپ نیست و بیشتر برای فضاهای وب مورد استفاده میباشد. این مد شامل بیش از 256 رنگ است.


RGB: این مد از پرکاربرد ترین مدهای رنگیست که برای نمایش در مانیتور و تلویزیون استاندارد میباشد. جنس رنگها در این مد نور میباشد و شامل سه رنگ قرمز (R) سبز (G) و آبی (B) است و برای رسیدن به رنگ مشکی باید تمام رنگها خاموش، و برای رسیدن به سفید باید تمام رنگها با بیشترین شدت تابیده شوند.

RGB


CMYK: این مد، مد استاندارد کار چاپی میباشد و تمام دستگاه های چاپی اعم از خانگی و صنعتی بر پایه این مد خروجی میدهند. این مد از پهار رنگ جوهری شامل سایان یا فیروزه ای (C) ماجنتا یا ارغوانی (M) زرد (Y) و مشکی (K) است که برای رنگ سفید، از زمینه ی خود کاغذ استفاده میشود.


LAB: این مد رنگی نیز كامل‌ترین حیطه رنگی است كه چشم انسان قادر به دیدن آن بوده و مستقل از دستگاه عمل می‌‌كند.

4420
1394/11/16

بلاگ های مرتبط

ثبت نظر جدید

Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

نظرات کاربران

آیا سوالی دارید ؟

با تلگرام @soroosh_pardaz و واتس اپ 09108454545 و یا با ایمیل آدرس ایمیل سروش پرداز تماس برقرار کنید.

logo-samandehi