نکات حیاتی در طراحی سایت

نکات حیاتی در طراحی سایت

مهمترین اقدامات برای طراحی سایت اصولی چیست؟ برای طراحی یک سایت چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟ در این بلاگ قصد داریم تا به این دو سوال بسایر مهم پاسخ های کوتاه و موثری بدهیم. با ما همراه باشید...

دامنه مناسب انتخاب کنید

نام دامین یا نام وب سایت شما میباشد (اولین تفکر بر روی این کار انجام میشود). اگر شما برای ترویج و تبلیغ کسب و کار خود بودجه تبلیغاتی در نظر گرفته اید، راهی سود آور وجود دارد، آن هم این است که قبل از طراحی سایت، نام دامنه ای انتخاب کنید که نزدیک به نام کسب و کار شما است، تا کاربران به محض دیدن نام دامین شما، دریابند که کار شما چیست و چه خدماتی ارائه می دهید. اما اگر بودجه کافی ندارید سود آورترین راه این است که نام دامینی انتخاب کنید که یک کلمه کلیدی را شامل شود. در این صورت وقتی مردم عبارت و کلمه خاصی را جستجو می کنند احتمال این که سایت شما نیز جزو نتایج جستجو باشد، بیشتر خواهد بود. از نامی استفاده کنید که همسو با کسب و کار شما باشد.

استانداردهای طراحی سایت

 

به استانداردهای طراحي سايت توجه کنيد. در اينترنت سايت هايی وجود دارد که از بيش از 6 يا 8 فريم در صفحهاتشان استفاده کرده اند. استفاده از تکنيک هاي غير متعارف و عدم توجه به استانداردها هرچند ممکن است باعث زيبايي سایت شما شود، اما باعث نا رضایتی برخي ديگر از بازديد کنندگان وب سايت خواهد شد.

سرعت لود

یکی از موارد بسایر مهم که شاید زیاد به چشم نیاید سرعت بار گذاری سایت شما میباشد با توجه به افزایش روز شمار کاربران اینترنت متغیربودن سرعت اینترنت هر منطقه سعی کنید سرعت سایت خود را به بالاترین حد ممکن برسانید تا بازدید بیشتری جذب کنید . وب سایت gtmtrix.com ابزاری هست که میتوانید سرعت سایت خد را اندازه گیری کنید.

محتوا

اما کلیدی ترین سمت سایت و بی شک مهمترین آنها محتوای سایت میباشد هر قدر سایت شما زیبا و بدون ایراد طراحی شود اما محتوای مطلوبی برای کاربر وجود نداشته باشد بعد از مدت کوتاهی از سایت شما روی گردان میشوند . سرمایه گذاری بر روی محتوای سایت بهترین هزینه ی ممکن میباشد.

رنگ ها

رنگ ها نقش حائز اهمیتی در طراحی سایت شما دارا خواهند بود. رنگ ها بر قابلیت استفاده سایت تأثیر گذارند. رنگ ها با ترکیب مناسب در کنار یکدیگر میتوانند باعث جذب بازدید کننده و برخی دیگر میتوانند دفع کننده آنها باشند و به محض ورود به سایت شما وب سایت را ترک کنند. اگر چه این نکات ابتدایی هستند اما از نکات اصولی و تاثیر گذار بشمار میرود این موارد را حتما رعایت کنید.. در پایان نتیجه را نسبت به حالت قبل مقایسه کنید و متوجه تأثیرات این نکات شوید.

حداقل کلیک

حد اقل کلیک بین کاربر و هدف از مهمترین و دلچسپ ترین نکات طراحی سایت است که کاربر را در رسیدن هر چه سریع تر به هدف مورد نظر خود یاری میکند. این نکته به افزایش بازدید کنندگان سایت کمک زیادی خواهد کرد.

ساده کردن فرایند خرید


اگر قصد طراحی سایت فروشگاهی دارید مسیر حرکت را از محلی که بازدید کننده وارد سایت شما میشود تا زمانی که به محصولات و خدمات دسترسی پیدا میکند را راحت کنید. اگر مسیر را طوری بچینید که برای رسیدن به هدف کاربر تمامی صفحات را طی کند بسیاری از بازدید کنندگان را از دست خوااهید داد.

بهینه سازی سایت (سئو)

کلیک ارگانیگ چیست؟ یکی از ارزان ترین و موثر ترین راه های جذب مخاطی و بازدید کنندهبرای سایت شما بهینه سازی سایت یا سئو میباشد که در این فرایند با سرچ کردن نام محصول یا خدمات شما در موتور های جستجو نام ونشانی سایت شما پدیدار خواهد شد. سئو از مهمترین استراتژی های مدیریت وب سایت میباشد.

آپدیت منظم محتوای سایت

ااگر میخواهید بازدید کنندگان قبلی دوباره به سایتتان بیایند و انرا ازدست ندهید سعی کنید آپدیت منظمی از مطالب و محتوای سایت داشته باشید تا انها بدانند در چه روز یا ساعتی مطالب شما بروز میشود

2622
1394/11/14

بلاگ های مرتبط

ثبت نظر جدید

Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

نظرات کاربران

آیا سوالی دارید ؟

با تلگرام @soroosh_pardaz و واتس اپ 09108454545 و یا با ایمیل آدرس ایمیل سروش پرداز تماس برقرار کنید.

logo-samandehi