7 پیشنهاد برای ساختار لینک داخلی که میتواند در بهینه سازی سایت (سئو) موثر باشد (قسمت اول)

7 پیشنهاد برای ساختار لینک داخلی که میتواند در بهینه سازی سایت (سئو) موثر باشد (قسمت اول)

استراتژی لینک های داخلی به عنوان یکی از تکنیک های قدرتمند سئو شناخته میشود. ایجاد بک لینک های داخلی در عین سادگی دارای اهمیت بسیار زیادی در بحث بازاریابی محتوا و بهینه سازی سایت میباشد. در مقالات پیش در خصوص بهینه سازی مطالبی ارائه شده است در این مقاله میخواهیم در خصوص استراتژی های اعمال بک لینک های داخلی وب سایت صحبت کنیم. در این مقاله 7 پیشنهاد در خصوص نحوه ی لینک داخلی در محتوای سایت راعنوان میکنیم که میتواند در بهینه سازی سایت موثر واقع شود.

در آغاز میتوان به این نکته اشاره کرد که بک لینک ها موجب یادآوری سایر صفحات وب سایت میشوند در طراحی سایت میتوان توسط لینک های داخلی سایر صفحات سایت را به یکدیگر مرتبط کرد. در واقع بک لینک ها موجب ارتباط داخلی صفحات در داخل یک سایت میشوند.

بطور خلاصه وار میتوان اهداف بک لینک را در سه مورد عنوان کرد:

1)      کمک به چرخش وحرکت در سایت

2)      تعیین معماری و سلسله مراتب سایت

3)      طبقه بندی و رتبه بندی اهمیت و قدرت در سراسر صفحات سایت

7 پیشنهاد برای ساختار لینک های داخلی

1)تولید محتوای خوب و کافی

برای اینکه لینک های داخلی زیاد و قدرتمندی داشته باشید، شما حتما باید محتوای باکیفیت و زیادی را ایجاد کنید.زمانی که شما محتواهای با کیفیت زیادی در وب سایت خود دارید، سایت شما این پتانسیل را خواهد داشت تا لینک های داخلی زیادی ایجاد کند. هر چه تعداد لینک های داخلی زیاد باشند و بتوانند قسمت های بیشتری از سایت را پوشش بدهند استراتژی بک لینک شما قوی تر میباشد.

برخی از استراتژی های ساخت بک لینک سعی دارند روابط پیچیده ای را در بین صفحات سایت ایجاد کنند آنها با محتوای بسیار زیاد، توازن تعداد لینک های داخلی در هر صفحه از سایت را برای بهینه سازی بیشتر رعایت کنند. اما این موضوع مهمی برای سئو نمیباشد فقط تعداد لینک های داخلی مرتبط و خوشایند برای بازدید کننده ی صفحه دارای اهمیت میباشد.

2)استفاده از Anchor Text یا کلمات لینک شده

در راستای موضوع بازاریابی محتوا لینک های داخلی برای ارتباط باید از کلمات به جای تصویر استفاده کنند. البته تصاویر هم برای لینک ها مناسب میباشند اما از آنها بعنوان منابع اصلی استفاده نکنید و در صورت استفاده تگ های آلت یا alt-tag را بخوبی رعایت کنید. خیلی لازم نیست حالت ایده آل را برای انکر تکست ها بکار ببرید تنها لازمه تا بحالت طبیعی آنها را بصورت بهینه در بخش های مناسب جملات بکار ببرید.

ساختار بک لینک در بهینه سازی

3)عمق لینک ها

هر چقدر لینک ها عمیق تر باشد، استراتژی شما قوی تر و بهتر خواهد بود. دو گروه بک لینک وجود دارد که باید از آنها در سایت خود اجتناب کنید.

لینک مستقیم به صفحه ی اصلی یا home : بیشتر سایت ها دارای بک لینک های لیادی هستند که به صفحه ی اصلی سایت منتهی میشوند. اما شما برای داشتن یک وب سایت بهینه باید تمامی صفحات سایت خود را تقویت کنید. لینک دادن مستقیم به صفحه اول باعث فراموشی صفحات دیگر خواهد شد.

لینک به صفحه تماس با ما یا contact us  :  یکی از رایج ترین اشتباهات طراحی سایت لینک دادن به صفحه ی تماس با ما یا contact us   میباشد. یکی از اصلی ترین فعالیت های هر سایت یا بازدید کننده برقراری تماس میباشد. زمانی که شما بخواهید تا با تماس گرفتن با شما از خدمات شما آگاه شوند آنها خود به دنبال صفحه "تماس با ما " خواهند رفت. اما زمانی که مستقیما به این صفحه لینک داده شود از بازبینی خدمات شما جا خواهند ماند.

در قمست بعدی ادامه این بحث را مشاهده خواهید کرد با ما همراه باشید ...

4433

بلاگ های مرتبط

ثبت نظر جدید

Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

نظرات کاربران

آیا سوالی دارید ؟

با تلگرام 09108454545 و یا با ایمیل آدرس ایمیل سروش پرداز تماس برقرار کنید.

برای تماس با مشاورین میتوانید با شماره های 22827258-021 و 22827257-021 تماس حاصل فرمایید همچنین برای تسهیل در ارتباطات میتوانید با تلگرام شرکت به شماره 09108454545 تماس بگیرید.


logo-samandehi