چرا سایت شما باعث می شود مشتریان جذب رقبایتان شوند؟

چرا سایت شما باعث می شود مشتریان جذب رقبایتان شوند؟

این روزها ضرورت داشتن سایت برای کسب و کارها بر کسی پوشیده نیست اما صرف داشتن سایت منجر به موفقیت و افزایش مشتریان نمی شود، در بلاگ های مختلف نظیر "استاندارد سازی سایت"  در مورد ویژگی های مختلف سایت ها موفق صحبت کرده ایم اما در برخی موراد ممکن است داشتن سایت نه تنها باعث پیشرفت کار نشود بلکه باعث از دست دادن مشتران بالقوه شود البته منظور ما این نیست که چون سایت دارید مشتری خود را از دست می دهدید بلکه این است که چون سایتی غیر اصولی دارید مشتریان از دست می روند که این بستگی به نحوه مدیریت و به روزرسانی وب سایت و میزان اهمیت که به نظرات و رفتار مشتریان دارد.

دراین مقاله طراحی سایت، 7 دلیلی که باعث می شود مشتریان سایت خود را از دست بدهید و راه حل های آن را بیان می کنیم:

1.وب سایت قدیمی

یک سایت به روزرسانی نشده بخصوص اگر واکنشگرا نیز نباشد شرکت شما را در نظر مشتری قدیمی و راکد جلوه می دهد. حتی اگر در کار و صنعت خود از آخرین تکنولوژی ها استفاده کنید اگر این تکنولوژی ها در سایت منعکس نشود، به نظر نمیاید و مشتریان جذب شما نمی شوند.

زمان طراحی سایت جدید است در برخی موارد شما مجبورید از اول آغاز کنید درست است اینکار کمی زمان بر و طولانی است اما نتیجه آن شما را متعجب می کند که چرا زودتر اقدام نکرده بودید.

2.زمان بارگذاری زیاد

آیا میدانید 47 درصد از بازدیدکنندگان یک وب سایت انتظار بارگذاری سایت در زمانی کمتر از 2 ثانیه را دارند اگر سایت شما در دو ثانیه یا کمتر از دو ثانیه باز نشود بازدیدکنندگان به زودی سایت شما را ترک می کنند و به باقی نتایج جستجوها مراجعه می کنند.(رقیبان)

راه حل های مختلفی برای کاهش سرعت بارگذاری سایت است،راههایی مثل پاکسازی CSS، بهینه سازی با کاهش حجم تصاویر، کاهش تغییر آدرسهای URL و ...

3.برندینگ ضعیف

اگر بازدید کننده از سایت نتواند به راحتی تشخیص دهد سایت شما چه کاری انجام می دهد و دلیل وجودی شرکت شما چیست به این معنی است که برندسازی ضعیفی دارید.نام تجاری قوی و مشخص، از استراتژی های قوی بازاریابی است. بدون داشتن نام تجاری مشخص و روشن نمی توانید به موفقیت دست یابید.

4.پیام های واضح و روشن

مشتریان بالقوه باید با ورود به سایت در عرض چند دقیقه متوجه شوند وب سایت شما چه سودی برایشان دارد.یک سایت با پیام مبهم و بی ربط، باعث سردرگمی بازدیدکنندگان می شود. این یکی از رایج ترین مواردی است که در سایتها باعث از دست دادن مشتری می شود.

5.عدم وجود اطلاعات کافی

در تمام سایتها می بایست حداقل یک بروشور باشد که به بازدید کنندگان و مشتریان بگوید خدمات و محصولات و زمینه کاری شرکت شما چیست. اگر این اطلاعات را به مشتریان ندهید نمی توانند تصمیم بگیرند که با شما کار کنند یا نه اگر شما این اطلاعات را به مشتریان ندهید رقبا  اینکار را انجام می دهند.

اگر سایت شما تنها چند صفحه و چند پاراگراف و متن می باشد زمان بارگذاری محتوا در سایت است هر محتوایی مثل تصاویر، ویدیو، متن و ... که کمک می کند محصولات و خدمات شما به نحو بهتری به مشتری معرفی شود مطلوب است.

6.در دسترس بودن

باید تمام اطلاعات تماسی و ارتباطی که نیاز است در صفحات مناسب سایت و در دید بازدید کننده قرار دهید تا هر زمانی که مایل بودند بتوانند به راحتی با شما ارتباط داشته باشند.

7.فرم پیچیده تماس با ما

فرم تماس با ما یکی از نکات اصلی در هر وب سایتی است اما اگر این فرم پیچیده و طولانی باشد باعث سردرگمی می شود و کاربر از پر کردن آن خسته می شود.

برای ارتباط راحتتر، فرمی ساده و با حداقل فیلدهای ضروری قرار دهید.

930

بلاگ های مرتبط

نظرات کاربران

آیا سوالی دارید ؟

با تلگرام 09108454545 و یا با ایمیل آدرس ایمیل سروش پرداز تماس برقرار کنید.

برای تماس با مشاورین میتوانید با شماره های 02186085365 و 02186084238 و 02186083746 تماس حاصل فرمایید همچنین برای تسهیل در ارتباطات میتوانید با تلگرام شرکت به شماره 09108454545 تماس بگیرید.


logo-samandehi