طراحی رابط کاربری UI در کشور های دیگر چگونه است؟

طراحی رابط کاربری UI در کشور های دیگر چگونه است؟

همیشه وقتی صحبت از تکنولوژی می‌شود، همه ما سریع خودمان را با دنیا می‌کنیم. البته این نوع مقایسه سریع در همه جای دنیا وجود دارد و برای اینکه اوضاع خودتان و مملکت را از نظر تکنولوژی نسبت به دیگر کشورها بدانید، باید بر اساس معیارهای خاصی به مقایسه بپردازید.

مقایسه نباید فقط محدود به چند گزینه در تکنولوژی باشد، بلکه بهتر است که در تمامی حوزه‌ها ولی اصولی مقایسه انجام شود. ما در این مقاله قصد داریم تا بررسی وضعیت طراحی رابط کاربری در چند کشور را نشان دهیم و از این خود شما هستید که باید مقایسه کنید. از این رو طراحی رابط کاربری انتخاب شده است که پایه و اساس هر نوع طراحی به خصوص طراحی اپلیکیشن است. البته این نکته را در نظر داشته باشید که هر طراحی باید بر اساس ویژگی و فرهنگ هر کشور انتخاب شود و هر نوع مقایسه و بررسی طرح‌های خارجی باید در راستای گرفتن ایده و الهام گرفتن از طرح‌های آن‌ها باشد.

اما قبل از شروع بررسی وضعیت بعضی از برنامه‌های موبایل دیگر کشور، شما باید چند نکته برای مقایسه در نظر بگیرید. در واقع مقایسه سرسری و بدون در نظر گرفتن هیچگونه معیاری، نه تنها ممکن است که باعث دلسرد شدن شما شود، بلکه امکان انتخاب روش اشتباه برای الگوبرداری هم وجود دارد؛ اما این معیارها شامل چیست؟

·        فرهنگ (رنگ مورد علاقه کشور، فرهنگ چگونگی استفاده از برنامه‌ها و غیره)

·        زبان کشور (اصولاً ساختار یک برنامه بر اساس زبان تنظیم می‌شود.)

·        نوع پیشرفت تکنولوژی و به روز بودن آن‌ها

·        آئین کشور و حساسیت و خطر قرمز آن‌ها در طراحی

نکات طراحی رابط کاربری چند کشور

1. ژاپن

 

ژاپن کشوری است که می‌توان آن را سرآمد تکنولوژی در آسیا و حتی کل جهان دانست. ژاپنی که بعد از اتفاق بمب اتمی هیروشیما، به جای بیکار نشستن، شروع به کار کردند و امروزه اگر کسی در ژاپن به خاطر کار زیاد بمیرد، ننگ نیست.

ژاپنی‌ها به شکل اپلیکیشن­های خود اهمیت می‌دهند و ترجیح می‌دهند که علاوه بر متفاوت بودن و دقیق بودن، با فرهنگ آن‌ها مطابقت داشته باشند. ژاپنی‌ها به احترام و دقیق بودن می‌شناسند. در نمونه اپلیکیشن درخواست تاکسی آنلاین، سعی شده است که از المان‌های گرافیکی در طراحی استفاده شود. در واقع ژاپنی به فانتزی اهمیت زیادی می‌دهند و سعی کرده‌اند تا آن‌ها را در طراحی خود به کار ببرند.

2.  عربستان سعودی و امارات

تا چند سال پیش کسی تصورش را نمی‌کرد که امارات و عربستان بتوانند تکنولوژی را وارد کشور خود کنند؛ اما با سرمایه‌گذاری‌های گسترده و افزایش ارتباطات تجاری در این دو کشور، شاهد رشد تکنولوژی و استفاده آن توسط مردم آن کشورها هستیم.

یکی از نکات مهمی که در اپلیکیشن­های عرب زبان به چشم می‌خورد، تایپوگرافی عربی است که مطابق با زبان مردم این کشور است. در تمامی اپلیکیشن ها و برنامه‌های موبایلی، از هیچ گونه خطوط انگلیسی استفاده نشده و بر استفاده خط اصلی تأکید زیادی شده است. همچنین آن‌ها سعی کرده‌اند تا فرهنگ اصلی کشور خود و احترام به امیران کشور را حفظ کنند.

3.  چین

از آنجا که جمعیت چین بالاست و خودشان یک قطب تکنولوژی و کپی در جهان هستند، نیاز به سرمایه گذاری خارجی ندارند و کمتر اپلیکیشنی از چین می‌توان پیدا کرد که به زبان انگلیسی باشد. از ویژگی های اصلی و مهمی که در تمامی اپلیکیشن­های چینی می‌توان مشاهده کرد، استفاده از طیف رنگ‌های روشن است که باعث جذاب شدن برنامه‌های موبایل نسبت به بقیه می‌شود.

4. روسیه

بیشتر طراحی‌هایی که به منظور ساخت اپلیکیشن در روسیه انجام می‌شود، برای شرکت‌های خاص است و اپلیکیشن آزاد کمتری نسبت به آنچه که تصور می‌شود، می‌توان پیدا کرد. در روسیه بیشتر طراحی‌ها به خصوص در برنامه نویسی موبایل از قالب‌های آماده می‌کنند و با کمی تغییر، زبان روسی را به آن اضافه می‌کنند.

5. هند

هند هم مانند چین به خاطر داشتن جمعیت زیاد، دارای اپلیکیشن­های بومی زیادی هستند و کمتر کسی از بیرون هند می‌تواند از اپلیکیشن­های این کشور استفاده کند. هندی‌ها مانند دیگر کشورها به استفاده از المان‌های فرهنگی کشور خود تأکید زیادی می‌کنند؛ اما نکته مهمی که آن‌ها طراحی به خصوص طراحی اپلیکیشن موبایل خود رعایت می‌کنند، تناسب طرح با شکل محصولات است.

6.  آمریکا و انگلستان

 

آمریکا و انگلستان را باید پیشتاز انواع تکنولوژی طراحی در دنیا دانست. در واقع بیشتر تکنیک‌های جدیدی که در طراحی و به خصوص طراحی اپلیکیشن به وجود می‌آید، خواستگاه آن آمریکا و انگلستان است. استفاده از آخرین تکنولوژی‌ها در طراحی و رعایت استانداردهای لازم و مهم باعث شده است که بیشتر طرح‌های این دو کشور باعث الگو بسیاری از تازه کاران و حتی طراحان حرفه‌ای شود. در حال حاضر بیشترین تأکید طراحان انگلستان و آمریکا بر روی طراحی لایه به لایه است که یکی از جدیدترین متدها است.

 

802

بلاگ های مرتبط

ثبت نظر جدید

Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

نظرات کاربران

آیا سوالی دارید ؟

با تلگرام 09108454545 و یا با ایمیل آدرس ایمیل سروش پرداز تماس برقرار کنید.

برای تماس با مشاورین میتوانید با شماره های 22827258-021 و 22827257-021 تماس حاصل فرمایید همچنین برای تسهیل در ارتباطات میتوانید با تلگرام شرکت به شماره 09108454545 تماس بگیرید.


logo-samandehi