5 روش عالی و سریع برای یافتن سرمایه گذار در استارت آپ

5 روش عالی و سریع برای یافتن سرمایه گذار در استارت آپ

حتماً تا به حال مصاحبه با افرادی که کسب و کار موفق و بزرگی را ایجاد کرده‌اند، در روزنامه و مجله خوانده‌اید. بیشتر آن‌ها در مصاحبه‌های خود تأکید داشتند که بدون سرمایه و فقط با دانش و تلاش خود توانسته‌اند تا به این جایگاه برسند؛ اما آیا واقعاً در دنیا کاری وجود دارد که بدون هیچ گونه سرمایه‌ای بتواند رشد کند؟ یافتن سرمایه گذار مناسب تا چه حد می‌تواند در کسب و کار ما تاثیرگذار باشد؟

دانش و تلاش رکن اصلی و اولیه موفقیت یک کسب وکار است؛ اما باید قبول کنیم که برای انجام بسیاری از فعالیت‌ها مانند تبلیغات و پرداخت هزینه‌های جانبی مانند اجاره یک مکان یا خرید یک دستگاه نیاز به پول و سرمایه است. در دنیا همه افراد دارای ایده‌های فراوانی هستند که اگر فقط یک دهم آن‌ها را اجرایی کنید، روش زندگی در دنیا به شدت تغییر خواهد کرد؛ اما بسیاری از همین ایده‌ها به دلیل نبود سرمایه کافی برای شروع یا در وسط پروژه متوقف شدند.

به دنبال سرمایه گذار 

امروزه افراد به دو دسته تقسیم می‌شوند: آن‌هایی که ایده دارند و آن‌هایی که پولشان برای اجرایی کردن ایده نیاز است. آن‌هایی که ایده دارند، همیشه به دنبال سرمایه گذار هستند؛ اما هیچ وقت کسی که دارای سرمایه است، پول خود را برای هر ایده‌ای هزینه نمی‌کند و باید از نظر او، ایده قابل اجرا کاملاً سود ده باشد و به قول معروف برایش بصرفد تا سرمایه گذاری کند. به عبارتی دیگر، سرمایه گذار هیچ‌گاه درب خانه صاحب ایده را نمی‌زند، بلکه این صاحب ایده است که باید با یک برنامه توجیهی به دنبال سرمایه گذار برای پیشبرد هدف خود باشد.

مشکل از همین جا شروع می‌شود. اینکه چگونه سرمایه گذار را جذب یا او را مجاب به سرمایه گذاری کنیم و این مشکل بسیاری از صاحبان ایده است. در این مقاله قصد داریم تا به شما بگوییم که چگونه یک سرمایه گذار برای استارت آپ خود پیدا کنیم.

خواندن مطلب زیر را به شما توصیه می‌کنیم:

سرمایه های اصلی یک استارت آپ موفق چیست؟

5 روش یافتن سرمایه گذار

1.     از نزدیکان خود شروع کنید

5 روش پیدا کردن سرمایه گذار در استارت آپ

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که باید برای پیدا کردن سرمایه گذار به دنبال یک شخص خیلی مطرح در جامعه باشند؛ در صورتی کاملاً برعکس است. سرمایه گذار یعنی کسی که حاضر است تا پول خود را برای انجام یک پروژه که همان استارت آپ خودمان در این مقاله است، سرمایه گذاری کند. خب مسلماً این شخص باید وضع مالی خیلی خوبی داشته باشد. اولین راه جست‌وجو در بین نزدیکان و دوستان است. مطمئناً در بین آن‌ها چنین افرادی پیدا می‌شوند یا کسی را می‌شناسند.

هیچ‌گاه هنگام یافتن سرمایه گذار از اینکه از آن‌ها درخواست کمک مالی برای استارت آپ خود کنید، خجالت نکشید یا نترسید. بعضی‌ها فکر می‌کنند که چنین درخواستی یعنی خود را کوچک کردند؛ اما باید بدانید که در این دنیا که سرعت تغییرات تکنولوژی آن زیاد است و همه آن را درک کرده‌اند، کسی این عمل شما را نکوهش نخواهد کرد. حتی می‌توانید درخواست خود را در شبکه‌های اجتماعی مانند لینکدین مطرح کنید یا از استارت آپ های دیگر بخواهید تا سرمایه گذاری را به شما معرفی کنند. به هیچ وجه خجالت نکشید و ترس نداشته باشید.

2. فرصت‌های شبکه سازی با سرمایه گذاران را از دست ندهید

5 روش پیدا کردن سرمایه گذار در استارت آپ

انجمن­ها، جلسات یا فروم هایی وجود دارد که شما خیلی راحت می‌توانید با سرمایه گذاران ارتباط مستقیم برقرار کنید. لینکدین را می‌توان یک مکان خیلی مهم به حساب آورد. از آنجا که در این شبکه افراد متخصص فعالیت دارند و بیشتر از بقیه با استارت آپ­ ها و اهمیت آن‌ها آشنایی دارند، از این رو بهترین شبکه برای پیدا کردن سرمایه گذاران است.

حتی در همین شبکه، جلسات و دورهمی هایی برگزار می‌شود که افراد و شرکت‌های بزرگی در آن شرکت می‌کنند. این بهترین فرصت برای شما است تا بتوانید ایده خود را با آن‌ها در میان بگذارید و یک سرمایه گذار را جذب کنید. سرمایه گذار شما حتماً نباید یک شخص خیلی پولداری باشد. بلکه می‌تواند یک شرکت یا حتی شخصی باشد که به شما در اجرای ایده‌تان کمک کند.

3. ارتباط مستقیم برقرار کنید

5 روش پیدا کردن سرمایه گذار در استارت آپ

یک روش دیگر، برقراری ارتباط مستقیم با شرکت‌ها و افراد است. در دنیا، شرکت‌هایی وجود دارند که فعالیت آن‌ها فقط سرمایه گذاری بر روی ایده‌ها و استارت آپ ها است. همچنین دایرکتوری‌هایی وجود دارد که فهرست این شرکت‌ها را به همراه مشخصات کامل معرفی می‌کنند. برای یافتن سرمایه گذار شما می‌توانید در قالب یک ایمیل، درخواست خود را به همراه مشخصات کامل ارسال کنید تا آن‌ها پس از بررسی و کارایی بودن ایده‌تان با شما تماس بگیرند.

شما ممکن است که به هزاران نفر درخواست خود را ارسال کنید؛ اما هیچ‌کدام قبول نکنند. دلسرد نشوید. شاید 1001 نفر ارزش کار شما را بفهمد. پس تلاش کنید.

4. در جلسات رقبای خود شرکت کنید

5 روش پیدا کردن سرمایه گذار در استارت آپ

این کار شاید کمی احمقانه به نظر بیاید؛ اما باید گفت شانس یافتن سرمایه گذار در این جلسات خیلی بیشتر از بقیه است. رقبای کاری شما یا افرادی که در حوزه‌های مختلف دیگری از فعالیتتان کار می‌کنند، گاهی اوقات جلسه‌های آموزشی یا کنفرانس‌هایی نیز برگزار می‌کنند. هدف این جلسه‌ها علاوه بر معرفی و برندسازی خودشان، جذب سرمایه گذار برای ادامه رشد است. پس چه بهتر که شما هم در این جلسه‌ها شرکت کنید تا علاوه بر آشنایی دقیق به نحوه کار رقیب خود، بتوانید سرمایه گذارانی را پیدا کنید. در واقع مهمان‌های اصلی این جلسه را بیشتر افرادی تشکیل می‌دهند که قصد سرمایه گذاری در یک استارت آپ را دارند.

5. ایده خود را تکمیل کند تا موفق شود

5 روش پیدا کردن سرمایه گذار در استارت آپ

در این روش دیگر شما به سراغ سرمایه گذار نمی‌روید، بلکه او به سمت شما خواهد آمد. اگر به هر دلیلی نتوانستید شخصی را پیدا یا قانع کنید که روی پروژه شما سرمایه گذاری کند و در یافتن سرمایه گذار خوب ناموفق بودید، بهترین راه، تکمیل ایده و سخت کار کردن روی آن است تا موفق شوید. سرمایه گذاران روی پروژه‌های موفق به شدت توجه می‌کنند و سعی می‌کنند تا با حمایت مالی کمک به رشد آن کنند که هم آن‌ها در آخر سود کنند و هم خود صاحبان استارت آپ.

 

 

 

2017

بلاگ های مرتبط

ثبت نظر جدید

Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

نظرات کاربران

آیا سوالی دارید ؟

با تلگرام 09108454545 و یا با ایمیل آدرس ایمیل سروش پرداز تماس برقرار کنید.

برای تماس با مشاورین میتوانید با شماره های 22827258-021 و 22827257-021 تماس حاصل فرمایید همچنین برای تسهیل در ارتباطات میتوانید با تلگرام شرکت به شماره 09108454545 تماس بگیرید.


logo-samandehi