تاریخچه طراحی لوگوی شرکت های بزرگ دنیا (قسمت دوم)

تاریخچه طراحی لوگوی شرکت های بزرگ دنیا (قسمت دوم)

در مقاله هفته قبل طراحی گرافیک در مورد نحوه و تاریخچه پیدایش لوگوی 10 شرکت های معروف و مطرح دنیا صحبت کردیم،در این مقاله که قسمت دوم و ادامه مقاله قبلی است، در مورد 5 لوگوی باقی مانده صحبت می کنیم.با سروش پرداز همراه باشید.

Walmart

در سال 1962 walmart کسب و کار خود را با یک لوگوی ساده که نشان دهنده نام آن با یک فونت عام و دردسترس بود، شروع کرد.طی سالها لوگو به همان شکل باقی ماند و فقط رنگ و فونت آن تغییر کرد، تا سال 2008 این لوگو باقی ماند و درنهایت walmart برای لوگوی خود هم از حروف کوچک و هم حروف بزرگ استفاده کرد و در نهایت ستاره زرد رنگ نیز در کنار نام  walmart در لوگو قرار گرفت.

Renault

در ابتدا لوگوی این شرکت نشان دهنده حروف اول بنیان گذاران آن بود و به تدریج لوگوی آن تغییر کرد و تداعی کننده محصولات تولیدی این شرکت مثل خودرو،مخزن و ... شد.چهار سال بعد لوگوی این شرکت مجددا تغییر پیدا کرد وشکل ظاهری آن تداعی کننده آرم کوره ای که در جلوی ماشین قرار دارد، شد تا سال 1925 همین لوگو باقی ماند و سپس تبدیل به شکل الماس شد و سپس چند سال بعد رنگ زرد به خود گرفت. پس از تغییرات رنگ الماس رنو به زرد تغییر پیدا کرد و از سال 2007 تا بحال لوگوی رنو به شکل کنونی خود باقی مانده است.

Xerox

تاریخ لوگوی زیراکس به سال 1937 برمی گردد زمانیکه این شرکت با نام Haloid شناخته می شدسپس نام آن در سال 1961 به زیراکس تغییر پیدا کرد چراکه این شرکت در سال 1961 دستگاه زیراکس تحسین برانگیز 914 را تولید کرد.از آن زمان تا سال 2008 فقط فونت لوگوی زیراکس تغییر پیدا کرد اما در سال 2008 به لوگوی زیراکس توپی قرمز رنگ که حرف x روی آن درج شده در کنار لوگوی قرار گرفت.

Canon

لوگوی Canon تا سال ها بسیار متفاوت تر از آنچه که بعدها طراحی کردند، بود.تصویری از یک الهه رحمت بودایی که بر روی یک گل نیلوفر آبی نشسته با هزاران نفر با تسحیلات نظامی که توسط شعله های آتش احاطه شده بودند.آرم بعدی فقط نام kwanon با فونتی منحصر بفرد و ویژه بود در سال 1935 آرم kwanon به Canon تغییر پیدا کرد و به تدریج تغییراتی جزیی پیدا کرد و درنهایت تبدیل به آرم کنونی که می بینیم شد.

Coca Cola

لوگوی کوکاکولا تاریخچه بسیار قدیمی دارد برخلاف تصور بسیار ی از مردم لوگوی اولیه کوکاکولا آنچه نیست که امروزه از کوکاکولا می شناسیم  لوگوی اولیه کوکاکولا لوگویی بسیار ساده و کسل کننده به رنگ سیاه  و سفید بود، که فقط نام خود را هجی می کرد.

لوگوی کوکاکولا طی سالها تغییرات متفاوتی داست و درنهایت به این شکل تایپوگرافی معروف امروزی اش رسید.

Fiat

  اولین لوگوی فیات به شکل چرم قهوه ای  نیم سوخته بود که درون این چرم نام و جزییات شرکت درج شده بود دو سال بعد فیات نام و آرم تجاری آبی رنگی طراحی کرد که لوگوهای بعدی آن تکمیل شده همین لوگو بود و شکل و ظاهر حرف A  درتمام آن ها موجود بود بغیر از لوگویی که در سال 1968 طراحی کردند باقی لوگو های مشخصه حرف A را دارند.

2909

بلاگ های مرتبط

ثبت نظر جدید

Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

نظرات کاربران

آیا سوالی دارید ؟

با تلگرام 09108454545 و یا با ایمیل آدرس ایمیل سروش پرداز تماس برقرار کنید.

برای تماس با مشاورین میتوانید با شماره های 22827258-021 و 22827257-021 تماس حاصل فرمایید همچنین برای تسهیل در ارتباطات میتوانید با تلگرام شرکت به شماره 09108454545 تماس بگیرید.


logo-samandehi