چرا شرکت ها بعد از مدتی لوگوی خود را تغییر می دهند

چرا شرکت ها بعد از مدتی لوگوی خود را تغییر می دهند

هر شرکت و کسب و کاری دارای لوگو و علامتی است که نشان دهنده برند و هویت آن شرکت است،نحوه تاثیر گذاری  لوگوها متفاوت است.لوگو و آرم برخی شرکت ها بسیار تاثیر گذار است و مخاطبان به راحتی با آن ارتباط برقرار می کنند و آن را به خاطر می سپارند اما برخی دیگر اقبال چندانی ندارند. و پس از مدتی تصمیم به تعویض لوگوی خود می گیرند حتی مشاهده شده بسیار از شرکتها که لوگوی محبوبی دارند لوگوی خود را عوض می کنند و قضیه برعکس می شود و لوگوی جدید طرفداران کمی پیدا می کند.

در تاثیر گذاری یک  لوگو نکات مختلفی دخیل است در بلاگ طراحی گرافیک این هفته می پردازیم به چند دلیل عوض کردن لوگوی شرکتها، با سروش پرداز همراه باشید.

لوگو برای هر شرکت یا Company مانند شناسنامه می باشد که اگر برای تعویض آن دقت نکنند مشتریان و سرمایه گذارانی که قبلا با آن شرکت همراه بوده اند را از دست خواهند داد به همین دلیل تعویض لوگو کاری پر ریسک و نیازمند دقت و طراحی ویژه می باشد به نحوی که اگر دقت و وسواس لازم بکار گرفته نشود تمام زحمات افراد به هدر می رود.

چند راه حل که می تواند لوگو را به بهترین شکل نشان دهد :

نکته ای که لوگوهای مشهور را از هم متمایز می کند استفاده نکردن از عناصر یکسان است، همه ی شرکت ها برای خلق یک لوگو  باید هدفمند برنامه ریزی ککنند و تصمیم بگیرند که دقیقا هدف و پیام لوگو چیست؟ یک لوگوی خوب باید به تنهایی معرف هویت یک شرکت باشد و آن را اپز رقبای خود متمایز نماید و با یک ترکیب عالی مشتری را به سمت خود بکشد.

نکته دیگر در انتخاب لوگو، رنگ آن است که به نوع فرهنگ، موقعیت و نوع محصول و خدمات دلالت دارد مثل رنگ صورتی که دلالت بر محصولات زیبایی دارد و رنگهای دیگر که هرکدام معنی خاصی را تداعی می کنند.

با توجه به نکاتی که گفته شد برخی از شرکت ها به این نتیجه می رسند که شرکتشان لوگوی جالبی ندارد و نشان دهنده کار آن ها نیست به همین دلیل اقدام به طراحی لوگوی جدید می کنند.

در ادامه چند کمپانی معروف را مثال می زنیم که تصمیم به تغییر لوگو گرفتند و لوگوی خود را تغییر دادند.

1.موتور جستجوی گوگل که بعد از چند سال اقدام به تعویض لوگوی خود کرد.طراحی این لوگو به سبک متریال دیزاین گوگل است و به نظر من شرکت گوگل با فونت Roboto توانست ترکیب خوب و موفقی ایجاد کند.

2.شرکت Hp که اینبار توانست ترکیب بسیار زیبایی از خود نمایان کند و لوگوی جدید خود را با قوی ترین و باریکترین لپ تاپ خود معرفی کرد و ترکیب بسیار دلنشینی را خلق کرد.

3.لوگوی شرکت کامیون سازی mack که به نظر من لوگوی قبلی آن بعنوان آرم یک شرکت 114 ساله لوگوی بسیار ضعیفی بود. در ترکیب جدید حروف کاملا تغییر کرده و پررنگ تر شده اند و سگ بول داگ هم که نماد این شرکت است در لوگوی جدید به نحو بهتری نمایش داده شده است.

4.چهارمین و آخرین لوگو، لوگوی جدید اینستاگرام می باشد که مدل ساده و فلت شده لوگوی قبلی می باشد و به نظر من از لوگوی قبلی ضعیف تر است و افرادی را که با این برنامه آشنا نباشند به خوبی به سمت خود جذب نم کند و جذابیت قبلی خود را از دست داده است.

نظر شما چیست؟ آیا شما توانسته اید با لوگو و آرم جدید شرکت های معروف ارتباط برقرار کنید.

 

2994

بلاگ های مرتبط

ثبت نظر جدید

Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

نظرات کاربران

آیا سوالی دارید ؟

با تلگرام 09108454545 و یا با ایمیل آدرس ایمیل سروش پرداز تماس برقرار کنید.

برای تماس با مشاورین میتوانید با شماره های 22827258-021 و 22827257-021 تماس حاصل فرمایید همچنین برای تسهیل در ارتباطات میتوانید با تلگرام شرکت به شماره 09108454545 تماس بگیرید.


logo-samandehi