تاریخچه طراحی لوگوی شرکت های بزرگ دنیا (قسمت اول)

تاریخچه طراحی لوگوی شرکت های بزرگ دنیا (قسمت اول)

در این مقاله طراحی گرافیک به بررسی تغییرات لوگوی 10 شرکت مطرح دنیا می پردازیم در بلاگ های بعدی  لوگوی دیگر شرکت ها را معرفی می کنیم :

مایکروسافت (MICROSOFT)

در سال 1992 با ارائه ویندوز 3.1 لوگوی شرکت مایکروسات بصورت قاب مربعی بود که اطراف این قاب به رنگ مشکی و تشکیل شده از 4 رنگ قرمز، سبز،آبی و زرد بود.این لوگو تا سال 2001 که ویندوز XP عرضه شد،باقی ماند.اما لوگویی که در ویندوز اکس پی ارائه شد کوچکتر شده و تنها از چهار رنگ بدون وجود قابی در اطرافش تشکیل شده بود.

 

 

لوگوی کنونی مایکروسافت:

VW

آرم اصلی VW از دایره ای با دندانه های برجسته اطراف آن تشکیل شده بود اگر به آن دقت کنید، مدل چرخ دنده را تداعی می کند.مدل چرخ دنده و دایره با به پایان رسیدن جنگ جهانی به پایان رسید و در سال 2000 به کل حذف شد و آرم VW با رنگ آبی و نقره ای جایگزین مدل های قبلی شد.

لوگوی کنونی:

نایک(NIKE)

سیر تکاملی لوگوی نایک بصورت زیر بوده است:

 

که در ابتدا لوگوی آن با ضخامت بیشتر و نوشته نایک روی آن بوده و به تدریج به لوگوی کنونی رسیده است.

فایر فاکس(FIRFOX)

در ابتدا لوگوی این مرورگر،پرنده ققنوس بوده که تداعی کننده نام همین مرورگر که به نام ققنوس بود است اما بعدها نام مرورگر به دلایل قانونی به نام فایرفاکس تغییر پیدا کرد و لوگوی آن از ققنوس تبدیل به روباه آتشینی که جهان را دربر گرفته است، شد.

لوگوی کنونی:

پپسی(PEPSI)

آرم اصلی پپسی در ابتدا نوشته ای به رنگ قرمز روی زمینه سفید بود. در سال 1962 آرم ساده قرمز رنگ با طراحی لوگویی شبیه درب بطری نوشابه با سه رنگ قرمز و آبی و سفید و درج نوشته پپسی روی آن تغییر پیدا کرد.

به تدریج این مدل هم تغییر پیدا کرد و در نهایت لوگوی پپسی مشابه تصویر زیر شد که لوگوی کنونی آن نیز می باشد.

زیمنس(SIEMENS)

لوگوی زیمنس در سال 1899 از ترکیب متداخل دو حرف S وH   تشکیل شده بود که نشان دهندۀ ابتدای نام سرمایه گذاران آنSiemens  و Halske  بود.در سال 1936 لوگوی زیمنس، ترکیبی از حروف S وH  به همراه نوشتۀ seimens بود و در نهایت و به تدریج اسم زیمنس به رنگ فیروزه ای، تبدیل به آرم نهایی این شرکت شد.

لوگوی کنونی زیمنس:

اپل(APPLE)

اولین لوگوی اپل مربوط به سال 1976 می باشد این لوگو نشان دهنده صحنه معروفی بود که نیوتن زیر درخت سیب نشسته و جاذبه را کشف کرده است.

در همان سال لوگو، مجددا طراحی شد و مشابه سیبی نیمه و با رنگهای رنگین کمان طراحی شد.در سال 1998 همان لوگو اما با رنگ مشکی طراحی شد و در نهایت به آرم کنونی رسید که از سال 2000 با این آرم و بعنوان سیبی تک رنگ شناخته می شود.

بی ام و(BMW)

همه افراد بی ام و را بعنوان یک شرکت ماشین سازی می شناسند.اما بسیاری معنای لوگوی آن را نمی دانند این لوگو به شکل تیغه های سفید رنگ هواپیمایی است که در آسمان آبی درحال حرکت می باشد این آرم اولین بار در سال 1923 طراحی شد و از آن سال به بعد تغییرات جزیی در رنگ و فونت آن داشته اما همواره معنای خود را نشان می داده است.

لوگوی کنونی:

ای ب ام  (IBM)

ادغام دو شرکت Time Recording و Computing Scale منجر به ساخته شدن شرکت IBM شد، لوگوی این شرکت در ابتدا به نحوی بود که نام این دو شرکت را نشان دهد اما به تدریج تغییر پیدا کرد و نام آن به sinternational business machine تبدیل شد و لوگوی آن حروف این نام بود و بعدها مخفف این نام یعنی IBM لوگوی شرکت شد. لوگوی کنونی ای بی ام حروف IBM با رنگ بریده بریده و افقی آبی رنگ می باشد.

لوکوی کنونی:

ال جی (LG)

نام و آرم شرکت ال جی دو حرف ابتدایی عبارات Life’s Good و همچنین حروف ابتدایی شرکت های قبلی به نام های Lucky , Goldstar این کمپانی می باشند.

 

در سال 1995 دو نام Lucky Goldstar تبدیل به LG Electronics  شد و لوگوی آن، لوگوی کنونی شد.

 

ادامه معرفی لوگوی شرکت های بزرگ را می توانید در مقاله بعدی طراحی گرافیکی دنبال کنید.با سروش پرداز همراه باشید.

3689

بلاگ های مرتبط

ثبت نظر جدید

Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

نظرات کاربران

آیا سوالی دارید ؟

با تلگرام 09108454545 و یا با ایمیل آدرس ایمیل سروش پرداز تماس برقرار کنید.

برای تماس با مشاورین میتوانید با شماره های 22827258-021 و 22827257-021 تماس حاصل فرمایید همچنین برای تسهیل در ارتباطات میتوانید با تلگرام شرکت به شماره 09108454545 تماس بگیرید.


logo-samandehi